Nůžky Jiřího Mikera, který byl v té době na hřišti pouhých osm minut, zajistily Votrokům všechny body z duelu 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Ústí nad Labem. ,,Byla to první myšlenka. Zkusil jsem to vystřihnout a skončilo to v bráně,“ radoval se přešťastný střelec.

Nutno konstatovat, že Hradec vyhrál naprosto zaslouženě. Po celý zápas měl převahu, vytvořil si i velké šance. Domácí hrozili jen sporadicky. ,,Kluci hráli dobře, jen ta finální fáze chyběla. Kolikrát nám ke gólu chyběl kousek. Naštěstí jsme to stihli rozhodnout.“

Dvacetiletý Miker zatím převážně plní roli střídajícího hráče. Pomůže mu nádherný gól do základní sestavy? ,,To je věc trenérů. Pro mě je každopádně tahle branka velkým povzbuzením,“ pronesl talentovaný útočník.

Slova chvály pro něho našel i trenér Zdenko Frťala. ,,Ten gól byl nádherný. Hrozně se mi ulevilo, protože jsme před tím zahodili tři jasné šance.“ V té největší se ocitl Fahrudin Ďurděvič, exhradečák Lindr jej však famózně vychytal. ,,Lindros držel soupeře dlouho nad vodou. Kluci to odmakali podle našich představ a na konci byli po zásluze odměněni. Domácí jsme de facto do ničeho nepustili. Byli jsme na ně připraveni. Plán jsme přenesli do zápasu, což je hrozně důležité,“ liboval si hradecký kouč.

Votroci se tak v dobrém rozpoložení mohou připravovat na blížící se derby s Pardubicemi (hraje se v neděli 11. listopadu od 15 hodin). ,,V tabulce je to nabouchané. Vítězství z venku si moc vážíme. Dostali jsme se znovu na plus osm bodů. Derby je za osm dní, máme hodně času něco vymyslet.“

Fotbalový zápas mezi Armou Ústí nad Labem a Hradcem Králové
Miker jako Brazilec: Vítězné nůžky