V sestavě už nebudou dva testovaní hráči. Zimbabwský útočník Arnold Chaponda a chorvatský křídelník Marko Zuljević se v pondělí dozvěděli, že stálé angažmá v Hradci nedostanou.

„Kádr se začíná zeštíhlovat. Chaponda je hrozně hodný a slušný kluk, jeho tréninková morálka byla bezproblémová. Kvality na druhou ligu ale neměl. Řekli jsme mu to, poděkovali, věříme, že se v pořádku vrátil domů. U Marka platí to samé. Nebyl rozdílovým hráčem, a my u nových fotbalistů čekáme, že budou lepší než ti, které máme,“ vysvětlil pro klubový web trenér Zdenko Frťala.

Přes tyto odchody chce kouč dát opět prostor všem hráčům. „Věříme, že zdravotní stav dovolí, aby opět dostaly prostor dvě jedenáctky,“ řekl.

Fotbalová příprava: FC Hradec Králové - FK Jablonec.
Mladíci poznávali vyšší level fotbalu

Druhý letní test: Proti Jablonci

Jak zajistit gólovou produkci po odchodech nejlepších střelců Michala Petráně a Adama Fouska? I o tom jsou současné dny v přípravě pardubických fotbalistů. Druhý zápas letní přípravy čeká svěřence Jiřího Krejčího již ve středu. Zápas s prvoligovým Jabloncem, který hostí Lázně Bělohrad, začne v 16 hodin.

V minulém týdnu už se zapojili do přípravy čtyři nováčci, nyní k nim přibyl další. S Pardubicemi začal trénovat Vítek Vejr, jednadvacetiletý ofenzivní fotbalista z Mladé Boleslavi. Pod Vinicí potřebují zaplnit uvolněná místa. Právě noví mladíci se nyní mají ukázat.

„Hráči, kteří přišli na zkoušku, dostanou hodně prostoru,“ potvrdil sportovní manažer Vít Zavřel. Není to ovšem jen o nich, o šanci bojují i místní hráči. „Případné další náhrady jsou v jednání, budeme řešit i posily do obrany,“ dodal. Klub také počká, až budou zužovat kádry ligové týmy.