V nezvyklý den, ve čtvrtek, se hradečtí fotbalisté pokusí urvat další body, které jim mohou pomoci k postupu do baráže o nejvyšší soutěž. V Třinci hrají duel 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY už dnes, na stadionu se totiž o víkendu konají závody kol BMX.

Votrokům by měl být termín vlastně jedno. Měla by je zajímat jediná věc: Potřebují zahrát podobně jakov neděli, kdy porazili v regionálním derby Chrudim (3:1). Po čtyřech utkáních bez vítězství se tak vrátili na úspěšnou vlnu.

„Bylo to pro nás důležité. Hráči to vnímali, snad jsme ze sebe shodili balvan. Máme ideální příležitost mít ještě víc plusových bodů, než teď máme,“ řekl trenér Zdenko Frťala.

Má pravdu, ve druhé lize je - zdá se - rozhodnuto o tom, že České Budějovice a Jihlava udrží postavení na špici tabulky. Třetí pozice, která značí barážový souboj se čtrnáctým celkem první ligy, je však volná. Usiluje o ni minimálně pět mužstev.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - MFK Chrudim.
Šípek: „Chrudim mi ukázala chyby"

„Hraje se ještě o osmnáct bodů, sami jsme si způsobili to, že se týmy pod námi na nás dotáhly,“ upozornil Frťala. „Na začátku soutěže jsme říkali, že Hradec je tým, který má jméno, a my se nemůžeme divit, že proti nám soupeři hrají na sto dvacet procent. Bojovnost je základ všeho, to se nám trochu vymklo z rukou. V období, kdy se nám nedařilo, jsme neměli kvalitu v přístupu.“

Ten se opravdu musí změnit. Vždyť se proti Votrokům postaví soupeř, který hraje o záchranu. Což je tak trochu nečekané. Třinec měl rozhodně vyšší ambice, než je nynější jedenácté místo. Na začátku dubna dokonce skončil trenér Jiří Neček, na jehož místo se posunul asistent Tomáš Jakus.

„Viděl jsem utkání pod ním a změna spíš přinesla impulz. Uvědomují si, že se ocitli v pozicích, které po minulé úspěšné sezoně nečekali, tak na to museli zareagovat. Mají se od čeho odpíchnout,“ popsal Frťala.

Zápas začíná ve čtvrtek v 17 hodin.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FK Pardubice - 1. SK Prostějov.
Komentář Tomáše Raise: Bitva o bronz pokračuje