Vítěz třaskavého duelu dostane rivala v tabulce pod sebe. Šlágr 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná na Malšovickém stadionu v neděli v 15 hodin.

Mírným favoritem je domácí Hradec. Už kvůli bilanci. Z posledních šesti vzájemných duelů čtyřikrát Pardubice porazil, dvakrát se sokové rozešli smírně. „Některé zápasy jsme měli dobře rozehrané, ale rozhodovaly detaily, které jsme nezvládli. Jinak byly všechny duely hodně vyrovnané,“ tvrdí pardubický trenér Jiří Krejčí.

„Vršek tabulky je nabouchaný. To, že Pardubice od nás dělí bod, vnímáme. Ale v samotném zápase na to nikdo myslet nebude,“ říká hradecký trenér Zdenko Frťala, který zažije své první východočeské derby.

„Důležitý bude dobrý vstup do zápasu. Musíme mít víru, že každý soupeř je porazitelný a dostatek sebevědomí podpořený nasazením a aktivitou,“ burcuje Frťala. Votroci samozřejmě touží po skalpu rivala. „Zápas přitáhne hodně fanoušků. Věřím, že ty naše nezklameme a vyhrajeme i pro ně,“ přeje si kouč.

Jenže stejné přání bude mít i pardubický tým. „Vnímám tu rivalitu, hlavně mezi fanoušky. Především je to pro mě souboj o tři body,“ dodává Krejčí.

Pardubičtí jsou po výhře nad Táborskem na prestižní derby příznivě naladěni. „Hradec má dobré brejkové hráče. Musíme si dát pozor na ztráty uprostřed hřiště. Dobře jsme potrénovali a doufám, že jsme to načasovali dobře. Říkám, že derby nemá favorita. Opět budou rozhodovat detaily,“ domnívá se trenér Pardubic.

Kdo vyhraje v neděli?

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec.
Wesley uvítal přítelkyni. Teď přijdou góly