Z posledních sedmi zápasů jich fotbalisté Hradce Králové vyhráli šest a dotáhli se na špici FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Ve 13. kole hostí v neděli od 15 hodin Prostějov, desátý tým tabulky. A čtvrtí Votroci, ač nastoupí oslabeni, hodlají zvítězit.

Nečitelnost výhodou

Komplikací je skutečnost, že počet absentujících hráčů se po minulém utkání ve Vlašimi (2:0) navýšil hned o čtyři – Jakub Šípek, Adam Vlkanova, Michal Leibl a Miloš Kopečný spatřili čtvrtou žlutou kartu v sezoně a duel budou sledovat pouze z tribuny. „K fotbalu to patří. Máme dost hráčů na to, abychom byli schopní na tresty reagovat,“ řekl trenér Zdenko Frťala.

Klíčová je především neúčast Adama Vlkanovy, se šesti góly a sedmi asistencemi nejproduktivnějšího muže hradeckého mužstva.

„Pokud jde o naši útočnou fázi, každý soupeř se připravuje na to, jak pokrýt Vlčáka. Když místo něj nastoupí někdo jiný, možná budeme o to méně čitelní,“ hledá nějaká pozitiva nad ztrátou své opory Frťala. I tak jsou Votroci proti Prostějovu, který disponuje nejzkušenějším mužstvem v soutěži, favoritem. Čtyřicítku pomalu vyhlížejí Janíček, Schuster, Kroupa a exreprezentant Jan Polák.

„Lehké to nebude. Mají spoustu zkušeností a výborného trenéra. Možná i kvůli věkovému složení soupeře bude u nás důležitý kondiční parametr, abychom je udolali vyčkáváním, donutili je k chybám a ty trestali,“ uvedl kouč.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava.
Komentář Jiřího Fejgla: Challenge značky Vlčák