Stmelit tým, přijít na jiné myšlenky. I to je ve fotbale potřeba a nepoužívá se k tomu jen to klasické: Skočit si na pivo.

Hradečtí během čtrnáctidenní pauzy druhé nejvyšší soutěže zkusili také jiný způsob, zahráli si paintball.

Hra na vojáky je měla naladit na sobotní ostrý test. V 8. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hrají v Jihlavě, na hřišti mančaftu, který spadl z první ligy.

„Ligové paramatery má i dál,“ upozornil Zdenko Frťala, kouč Votroků. „To je pro nás motivace,“ dodal.

Trenér se rozhodl, že dá v reprezentační přestávce mužstvu oddych od každodenního drilu. Proto se šlo na paintball.

„Tím jsme začali první týdenní blok, abychom si od fotbalu trochu vyčistili hlavu, a myslím, že to účel splnilo,“ vysvětlil.

Pak už ale přišly povinnosti. První týden oživovali černobílí kondici, druhý už se chystali na Jihlavu. V přípravě však nebyli dva hráči, od nichž se dost čeká.

Mladý levý obránce Michal Trávníček je po operaci, po zápase ve Varnsdorfu má přetržený vaz v koleně a čeká ho minimálně půlroční pauza. K dispozici není ani Brazilec Wesley da Silva. Posila z Liberce má stále svalové trable.

„Jihlava určitě patří mezi TOP tři týmy druhé ligy, i když s výsledky v poslední době nemůžou být spokojeni,“ varoval Frťala.

Zápas začíná ve 13 hodin, vysílá ho ČT Sport.

Šmarda: Hradec je blízký mému srdci

Michal Šmarda.Zdroj: Deník/ Michal FantaU něj to slovo nezní nepatřičně. Michal Šmarda (na snímku) je legenda hradeckého fotbalu. Nyní však působí v Jihlavě jako asistent kouče trenéra Martina Svědíka. Proto půjde dnes v zápase FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY proti svým.

„Hradecký klub je mému srdci samozřejmě blízký, strávil jsem v něm mnoho let. Nadcházející měření je pro mne určitě specifické, ale nedá se říci, že vzájemnou konfrontaci proti Hradci Králové prožívám nějak více, než jiný ligový duel,“ řekl jihlavskému webu.

Šmarda však není jediný v jihlavském klubu, kdo má spojitost s Hradcem. Ředitel klubu Jan Staněk kopal na Novém Hradci, záložníci Roman Čáp a Jan Javůrek za Votroky hráli. Brankář Patrik Vízek je v Jihlavě z Hradce na hostování. A trenérskou kariéru začínal v černobílém klubu také nynější hlavní kouč Vysočiny Martin Svědík.