Poslední dny Votroků se zákonitě nesly ve znamení obrovské radosti. "Vychutnali jsme si to. Kluci měli volno do úterý. Do tréninkového procesu se vrátili správně nastavení. Nikoho jsme nemuseli nikde hledat," pousmál se trenér Zdenko Frťala.

Do konce soutěže zbývají tři kola a Hradec je hodlá zvládnout s veškerou důstojností. "Prostor nastoupit v základní sestavě dostanou i další hráči. Zaslouží si to za svůj přístup. V trénincích jasně ukazují, že na druhou ligu mají,“ podotýká kouč. Zápasy s Varnsdorfem nemá Hradec příliš v oblibě. "Jsou zpravidla o agresivitě a bojovnosti. S tím se ale musíme porovnat. Věřím, že utkání s patřičným zápalem zvládneme. Neprohrát za celé jaro by byl ojedinělý úkaz," má jasno Frťala.

UMĚLKA NA HÁJEČKU

Kromě přípravy na nedělní duel (hraje se od 17.00) stihli hráči A mužstva poděkovat za podporu mládežníkům, které odměnili památečními tričky oslavující jejich návrat k tréninku. Ve čtvrtek pak došlo ještě k jedné radostné události. Na Háječku byla slavnostně otevřena menší tréninková plocha s umělým povrchem, na níž mohou mládežnické týmy pilovat technické kousky i za nepříznivého počasí. Využitelná bude i odrazová stěna. "Šlo o investici ve výši zhruba tři čtvrtě milionu korun, kterou klub ušetřil," prozradil Richard Jukl, generální manažer FC Hradec Králové.

Zdroj: Youtube