V neděli se nehrálo kvůli nákaze v týmu soupeře, ve středi to byla pořádná fuška. Hradečtí fotbalisté však vstup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvládli, Vlašim udolali 1:0.

Začátek byl nadějný. Hradec šel za gólem, jež by ho uklidnil. Jenže nedařilo se mu proměnit ani dobré možnosti. Tu největší nezvládl Pavel Dvořák, zkušená letní posila. Tuze nadějný byl rovněž přímý kop v podání Jakuba Rady.

Pozor na Firbachera!

Hosté byli zatažení, spoléhali se bleskurychlé výpady. V nich vynikal Filip Firbacher, mladý útočník patřící Votrokům. Ve Vlašimi je na hostování, hradecký klub mu dal v rozporu s tuzemskými poměry povolení.

Osmnáctiletý forvard byl blízko gólu hned dvakrát. V první šanci však nemířil přesně a jeho další hlavičku vyrazil na roh Patrik Vízek. Gólman nastoupil jako jednička, dostal přednost před Radimem Ottmarem.

Hradečtí, kteří přijali před sezonou roli favorita druhé ligy, věděli, že musí po změně stran přidat. Stalo se.

Hrálo se výhradně na polovině Vlašimi, tlak se navíc stupňoval. Branka však nepřicházela, přitom příležitosti – rozhodně – byly.

Fotbal jako házená

Například Daniel Vašulín, příslib koupený z Chrudimi, šel sám na gólmana, jenže situaci nezvládl. Dvořák chvíli po něm hlavičkoval pod břevno, opět bez kýženého úspěchu.

Fotbal proto i dál připomínal házenou. Votroci obehrávali obranný val hostů, bylo složité prosadit přes bránící devítku Středočechů i přes výborného brankáře Josefa Řeháka. Nestačil až v 84. minutě, kdy se po rohu prosadil obránce Jan Král.

Když hosté trefili v poslední minutě spojnici, ukázalo se, že to byl zásah za tři body.

Hradec Králové - Vlašim 1:0 (0:0)

Fakta - branka: 84. Král. Rozhodčí: Petřík – Hurych, Mojžíš. ŽK: Leibl, Novotný, Král – Firbacher, Breda. Poločas: 0:0.

FC Hradec Králové: Vízek – Mejdr (71. Donát), Čech, Král, Leibl (79. Urma) – Jukl, Rada – Vlkanova (89. Prekop), Dvořák, Novotný (71. Záviška) – Vašulín. Trenér: Frťala.
Vlašim: Řehák – Ruml, Breda, Štochl, Broukal – Průcha, Dias (81. Kozel), Blecha, Svoboda – Janda (87. Diamé), Firbacher (68. Vrána). Trenér: Šmejkal.