Nakonec Vítkovice, na jejichž stadionu se Votroci představí v sobotu od půl čtvrté odpoledne, to předvedly i v prvním jarním kole. Proti Táborsku daly gól už v 8. minutě a pak se zaměřily na udržení náskoku.

Úkol zvládly - nakonec stejně jako v první půlce druhé ligy, kdy uhrály v Hradci bezgólovou plichtu.

„Stoprocentně nás čeká něco podobného jako na podzim. Vítkovice i ve svém prvním jarním utkání proti Táborsku vstřelily brzy gól a pak hrály pětaosmdesát minut hluboký obranný blok, ze kterého vycházely do rychlých protiútoků,“ řekl hradecký kouč Zdenko Frťala.

„Zase nás čeká konsolidovaný kompaktní tým, který bude nesmírně náročné překonat,“ odhadl. „Už při utkání se Sokolovem jsem hráčům zdůrazňoval, jak je důležitá trpělivost a to, aby udeřili v pravý moment. V zápase se pár chyb objeví, my musíme být nekompromisní a využít je,“ nabádal.

V minulém kole se to podařilo. Černobílí nakonec zlomili sokolovský odpor a dvěma brankami ve druhém poločase vyhráli. I proto se dápředpokládat, že by sestava měla být podobná.

„K žádným velkým změnám není důvod. Herní výkon nebyl až takový, jaký jsme předváděli v přípravě, ale všichni hráči udělali maximum pro úspěch,“ ozřejmil Frťala.

Dá se však čekat, že v základní jedenáctce bude záložník Filip Zorvan, jenž jako střídající velmi výrazně pomohl změnit běh prvního jarního utkání.

Ilustrační fotografie.
„Lvice“ prahnou po trofeji