Probudili se ze sna. Ze sna o špici druhé ligy, možná i boji o postup mezi fotbalovou smetánku. Hradečtí Votroci ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE tápou, byť měli vstup do sezony impozantní.

Po třech kolech měli plný počet devíti bodů, po šesti mají jen o dva víc. Už tři zápasy nedali gól. V tabulce spadli na čtvrté místo, na první České Budějovice ztrácí čtyři body. Důvod je zřejmý. Za úvodní tři duely dali šest branek, pak jako když utne.

Řekl o návratu
„Vyhráli zaslouženě. Mají zdravé jádro, v základu je osm kluků, co jsem měl já.“
(Zdenko Frťala, trenér Hradce, po prohře ve Varnsdorfu, kde na jaře působil.)

„Je tam málo osobní odvahy,“ vysvětloval kouč Zdenko Frťala po prohře 0:1 ve Varnsdorfu, proč jeho tým zase nedal gól.

Předtím se netrefil doma proti Vítkovicím ani v Prostějově. Protože gólman Radim Ottmar neinkasoval, brali Votroci aspoň bod. Ale bylo to málo - Vítkovice, Prostějov ani Varnsdorf nejsou rozhodně soupeři,s nimiž by měl ambiciozní klub ztrácet.

„Není to jen o hrotovém útočníkovi. Je to o součinnosti, nejde, aby hráči ukazovali jeden na druhého,“ pronesl Frťala, který ve Varnsdorfu postavil na hrot poprvé Fahrudina Durděviče. Ani on se neprosadil.

„Byl to zvláštní zápas. Do šancí jsem se moc nedostal,“ prohodil Makedonec.

Vedení klubu má v plánu, že produktivitě pomůže Brazilec Wesley da Silva, který přichází na hostování z Liberce. Urostlý borec se může ukázat už v neděli proti Vlašimi.