V nové sezoně může ovládnout levou stranu defenzivy týmu kouče Jindřicha Trpišovského Jaroslav Zelený a pravou Tomáš Holeš.

„Že by byli v sestavě dva beci z Hradce?“ usmívá se Jan Nezmar, sportovní ředitel Slavie. „Možné to určitě je,“ netají.

Je to logická odpověď. Začněme pravou stranou. Slavia se velmi intenzivně zajímá o Holeše, který v poslední sezoně zaznamenal v dresu Jablonce posun. Zadák, jenž na sever přišel z Hradce před dvěma lety, se stal horkým zbožím.

„Tomáš je prototyp moderního hráče, od přestupu z Hradce udělal v Jablonci obrovský pokrok. Řadím ho k tomu nejlepšímu, co naše liga nabízí,“ řekl kouč Slavie Trpišovský.

Nejprve o někdejším Votrokovi uvažovala Sparta, ale nakonec sáhla na sever Evropy, získala norského beka Andreasa Vindheima.

Spartu odradila cena

V případě Holeše ji údajně odradila cena. Miroslav Pelta, majitel Jablonce, si šestadvacetiletého poctivce cení na 40 milionů korun.

Jak už to v nynějších poměrech bývá, o hráče, který je považován za ligovou špičku, měla zájem i Slavia. Její interes navíc umocnila nabídka z Německa pro Vladimíra Coufala, v poslední sezoně stabilního člena základní sestavy.

„Kdo by odmítl bundesligu?“ ptal se Coufal a naznačil tím, co si přeje.

I proto jde Slavia po Holešovi. „Jednání probíhají. Věřím, že tento týden bude jasno,“ řekl Nezmar.

Sám hráč by se přesunu – pochopitelně – nebránil. „Lákalo by mě to,“ přiznal.

V Edenu by se navíc mohl potkat s bývalým spoluhráčem. Levý obránce Zelený přišel do Prahy rovněž z Jablonce. Tam se z Hradce dostal oklikou přes Karvinou.

Přesto si s Holešem zahrál na východě i severu Čech.

Ve Slavii je rok, který pro něj nebyl jednoduchý. V lize naskočil do třinácti utkání, v Evropské lize si zahrál například proti Zenitu Petrohrad. Jeho většímu vytížení bránil především fakt, že na levé straně obrany pravidelně nastupoval český reprezentant Jan Bořil.

Ten má zaprvé stabilní výkonnost, zadruhé je velmi odolný.

Přesto prakticky pokaždé, když Zelený dostal šanci, podal velmi slušný výkon.

„Je tady, počítáme s ním, poslední zápas se mu hodně povedl. Potřebuje ještě nějaký čas na adaptaci, pak bude taky výborný,“ věří sportovní ředitel Nezmar.

Nakonec, také v Jablonci se musel introvert Zelený nejprve adaptovat, až poté se prosadil tak, že po něm sáhla mocná a bohatá Slavia.