Trenér Votroků Zdenko Frťala poslal poprvé do hry nejčerstvější posilu - Miloše Kopečného ze Zlína. A na hrotu útoku se objevil Martin Matoušek, který si ale už ve 14. minutě poranil koleno a musel ho nahradit Jiří Miker. První poločas byl z obou stran opatrný, do nejnebezpečnější šance se dostal domácí Klíma, ale přestřelil. Po změně stran začali pomalu přebírat aktivitu Hradečtí; tvrdě, ale nepřesně pálil Urma, střelu Zorvana vyrazil brankář Vejmola na roh.

Vzápětí opět zakončoval Zorvan, po něm zkoušel štěstí i Ďurděvič, ale marně. Naopak na druhé straně ránu Šumského chytil Ottmar. Po hodině hry vzal osud utkání do svých rukou nejlepší hradecký střelec Adam Vlkanova – po krásné individuální akci se trefil přesně k tyči - 0:1! A Votroci už výhru ubránili, snahu Jihlavy, kterou vedou exhradečtí trenéři Martin Svědík a Michal Šmarda, navíc otupilo vyloučení Preislera. Vysočina tak dohrávala v deseti. 
 
“Jihlava má stále ligové parametry, dnešní výhra je zásluhou za naši tvrdou práci. Jsem rád, že kluci byli odměněni," radoval se po utkání hradecký trenér Zdenko Frťala. Jeho tým si připsal pátou výhru z osmi utkání a na kontě má sedmnáct bodů.

Jihlava - Hradec Králové 0:1

Fakta - branky: 65. Vlkanova. Rozhodčí: Adámková – Koval, Šimáček. ŽK: Preisler, Šlein – Martinec. ČK: 85. Preisler (Jihlava). Poločas: 0:0. Diváci: 1033.
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (70. Turyna), Tlustý, Štěpánek, Preisler – Fulnek, Šumský (69. Šlein), Levin, Zoubele – Klobása (82. Javůrek), J. Klíma.
FC Hradec Králové: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, M. Černý – Vlkanova (81. Plašil), Zorvan, Ďurděvić – Matoušek (14. Miker, 64. Martan).

Ilustrační foto
Převýšov má tři cenné body z Písku