Nedobrý průběh zápasu předznamenal už začátek. Nejprve se po jednom souboji u brány domácích zřítil kapitán Adam Vlkanova a dlouho se nezvedal. Hra však pokračovala, Hradečtí míč nezakopli, byť ho měli ve své moci.

Mladý obránce Denis Donát nedokázal ani faulem, o nějž se snažil, zastavit akci soupeře - a bylo zle. Po centru z pravé strany se hlavou prosadil záložník Milan Lutonský, borec omlácený zápasy v nejvyšší soutěži v dresu Zbrojovky Brno.

Votroci nehráli dobře, přesto mohli vyrovnat. Daniel Vašulín však nedotáhl samostatný únik. Po kličce brankářovi jej doběhli zadáci celku z brněnského předměstí.

Druhá půle byla z hradeckého pohledu lepší. Východočeši se odrazili od výborného začátku. Ve 49. minutě se prodral do šance Pavel Dvořák, střelu napálil do tyče. Odražený míč si však vyhledal Erik Prokop a potvrdil pozici nejlepšího střelce mužstva. Bylo vyrovnáno.

Poté se Votroci tlačili za vítěznou brankou, ta však nepřišla. Naopak, nastal problém. V 70. minutě se prosadil důrazný Jaroslav Málek. Jeho první střelu hostující obrana zablokovala, ale na druhou neměl gólman Patrik Vízek nárok.

Hosté se na odpověď nezmohli a hned po prvním jarním duelu ztratili první místo v tabulce.

Robert Lewandowski vs. Marcin Lewandowski
Lewandowski. Nejen fotbalová hvězda

Líšeň - Hradec Králové 2:1

Fakta - branky: 7. Lutonský, 70. Málek – 49. Prekop. Rozhodčí: Hrubeš – Melichar, Váňa. ŽK: 3:3 (Silný, Kučera, Krška - Prekop, Kateřiňák, F. Čech). Poločas: 1:0.

SK Líšeň 2019: Veselý – Jeřábek, Otrísal, O. Ševčík, Lutonský – Kučera – Pašek, Málek, Matocha (85. Demeter), Krška (90+3. Fall) – Silný (76. Zikl). FC Hradec Králové: Vízek – Mejdr, F. Čech, Donát, F. Novotný (74. Záviška) – Kateřiňák (74. Samko), Kodeš – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova – Vašulín.