Zásadní informace. Zápas se už nebude hrát před prázdnými tribunami. Na Malšovický stadion může dorazit alespoň omezený počet diváků.  „Doufám, že tohle je první krok k tomu, aby se tribuny plnily víc a víc,“ usmívá se trenér Zdenko Frťala.

Votroci se vezou na vlně. Zvítězili už sedmkrát v řadě! Frťala euforii krotí. „Nesmíme podléhat sebeuspokojení. Momentálně myslíme jen na nejbližší utkání s Blanskem. Plusové body, které jsme získali do tabulky, jsou pro nás cenné. Soupeř, který přijede, má svoje problémy, vnímáme je, ale jakékoli podcenění nemůže přicházet v úvahu,“ uvedl na klubovém webu.

Blansko vedené starým známým Martinem Pulpitem (v Hradci působil v roce 2004) problémy opravdu má. Především ekonomické. V týdnu vyběhly informace, že klub od Moravského krasu nebude v příští sezoně působit ve druhé nejvyšší soutěži, i kdyby se v ní zachránil. Blanenským scházejí finance.

Kouč Martin Pulpit, který k mužstvu přišel v lednu, hodlá přes všechny nepříjemnosti vyšponovat své svěřence k maximálnímu výkonu. ,,Oceňuji charakter hráčů. Kluci makají na trénincích i v zápasech na sto procent. Uděláme všechno pro to, abychom v tabulce skončili na nesestupové příčce.“

Výkony na hřišti mu dávají za pravdu. Blansko umí potrápit kohokoliv. ,,Musíme věřit svým schopnostem, svým kvalitám. Určitě svou kůži neprodají lacino,“ ví Frťala. ,,Kouč Pulpit přinesl impulz. Známe jejich silné a slabé stránky. Dobře se na ně připravíme,“ ujišťuje.

Podle nového protokolu LFA může klub vpustit fanoušky na stadion, kapacita smí být naplněna do výše 10 procent. Podmínky ke vstupu na www.fchk.cz.