Ladislav Škorpil, asi nejznámější trenér hradecké fotbalové historie, úspěšný to kouč, ale také mistr slova mluveného, kdysi řekl: „Každou sezonu jsem chtěl získat devadesát bodů. Ale hráči mi to většinou dojebali, ve druhém, třetím kole.“

V překladu: Chtěl vyhrát všechny zápasy v soutěži, ale úplně to nevyšlo.

Jeho následovník Zdenko Frťala, který vede mužstvo ve FORTUNA: NÁRODNÍ LIZE, může pořád doufat, že se mu podaří splnit tento (vlastně nesplnitelný) úkol. Votroci vyhráli první tři duely sezony a dnes se poměří doma s týmem, který má ve znaku rytíře Vítka, tedy s Vítkovicemi.

„Pro nás je to hrozně důležité, že jsme takhle vstoupili do podzimu. Výkony jdou nahoru. Když to takhle půjde dál, bude naprostá spokojenost,“ řekl obránce Jan Kvída, který se v posledních dvou zápasech předvedl velmi dobře.

„Teď je to potřeba potvrdit s Vítkovicemi,“ doplnil ho Adam Vlkanova, na začátku sezony společně s kapitánem a gólanem Radimem Ottmarem nejlepší hráč mužstva, jež se usadilo na druhém místě tabulky. Za vedoucí Jihlavou zaostává kvůli horšímu skóre. Společně s těmito dvěma celky mají plný počet bodů ještě České Budějovice a Ústí nad Labem, kde válí bývalá opora hradecké brány Jiří Lindr.

Nyní je tu pro Hradecké čtvrtá zkouška. Vítkovice se sice zachránily v minulé sezoně jen shodou okolností, ale jejich tým rozhodně není hodný podcenění.

„Vítkovice procházejí už dva tři roky turbulentním obdobím, i letos u nich proběhla velká obměna hráčů. Drží se zkušené osy od stopera Mikuly přes záložníka Matouška po podhrotového hráče Mišinského,“ popsal kouč Frťala. „Kolem nich jsou hráči, kteří přišli z Ostravy nebo jiných týmů, může jim trochu trvat, než se sehrají, ale zdravé jádro mají na druhou ligu nadstandardně zkušené,“ varoval.

Přes jeho slova je Hradec favoritem. Mužstvo hraje velmi dobře, navíc má Vlkanovu, který se podílel na pěti ze šesti hradeckých gólů. „Nemůžeme si připustit podcenění jakéhokoli souboje nebo situace. Už v tréninku jsme ostražití a jakýkoli náznak uspokojení musíme hned zaregistrovat a zastavit,“ prozradil trenér, na co se v přípravě s kolegy zaměřili.

Votroci se každopádně už nemusí bát svého bývalého útočníka Libora Žondry, který jim dal gól na jaře. Obr odešel v létě do Rakouska.