„Výsledek bychom mohli dát za vinu špatnému terénu, únavě nebo dalším atributům, ale rozhodující byla domácí hladovost po vítězství a jejich jednoduchý fotbal založený na nakopávaných míčích,“ zhodnotil chlumecký kouč Richard Vlášek.

Jičínský David Fidrich (v modrém, č. 7). během utkání proti Náchodu.
Jičín potrápil Náchod. „Štěstí je proti nám, ale nevzdáme se,“ říká Fidrich

V druhém táboře naopak panovala velká spokojenost. „Chtěl bych vyjádřit velké uznání hráčům za jejich skvělou disciplínu a obrovskou chuť bojovat o vítězství. Jejich nasazení bylo velmi dobré a zaslouží si veškeré uznání,“ vyzdvihl Jan Drusan.

ROZHODL ZUGAR

V sobotním duelu, který sledovalo v Jičíně 100 diváků, měli od začátku více ze hry domácí. Paradoxně do vedení šli hosté, když se přesně po půlhodině hry prosadil Dítě. Ten využil dobrého centru a na přední tyči protlačil míč za Švorce – 0:1.

Jičín ale inkasovaná branka nesrazila a za svoji aktivitu byl odměněn hned o čtyři minutky později. Kukal neudržel střelu V. Matějky a o úspěšnou dorážku se postaral Fidrich – 1:1.

Rozhodující moment duelu přišel v 64. minutě. Po rychlém brejku domácích V. Matějka předložil míč Zugarovi, který nadvakrát rozhodl o jičínském vítězství za tři body.

Zdroj: TVcom.cz/SK Jičín

„Nám kombinace vázla, hra byla pomalá a šancí poskrovnu. Po šesti kolech jsme přišli o jarní neporazitelnost, jsme hodně rozmrzelí, ale prohráli jsme bitvu, ne válku (i když ji vedeme už na třech frontách),“ uzavřel Vlášek.

Jak už bylo zmíněno. Jičín se ve středu představí v Jaroměři. Béčko Chlumce zase přivítá na domácím trávníku trápící se exdivizní Dvůr Králové (15.00).

Domácím gratulujeme, nakonec dorazilo i dost diváků. Ve středu nás čeká dohrávka se Dvorem, máme mu co vracet,“ uzavřel Vlášek.

Jičín – Chlumec n. C. B 2:1

Fakta – branky: 34. Fidrich, 64. Zugar – 30. Dítě. Rozhodčí: Horský – Valihora, Vlachý. ŽK: J. Matějka – Dítě, Jelínek. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

SK Jičín: Švorc - Klaban, Mokošín, Gaubmann – J. Matějka, V. Matějka (74. Kopáček), Ulvr (66. Machačný), Zugar, Fidrich – Macháček (82. Kosejk), Holer (82. Vích).

FK Chlumec nad Cidlinou B: Kukal - Jelínek, Pánek, Tichý, Cholasta (79. Hajský) - Veselský, J. Kučera, Labík (85. Divíšek), Jansa (79. Kříž) - Dítě, Dvořák (71. Vopátek).