Desátým kolem pokračoval fotbalový Votrok krajský přebor a přinesl zajímavé výsledky.

Nový Bydžov ve šlágru nadělil Slavii „kanára“

Kdo čekal, že ve šlágru v Novém Bydžově budou hosté bojovat o nějaký ten bod, tak se mýlil. Domácí borci ukázali, že jsou v posledních zápasech ve velké pohodě. Soupeři z Hradce nedali šanci a vyhráli zaslouženě 6:0. „Utkání se nám povedlo. Byli jsme od začátku aktivní a zdravě agresivní. A hlavně jsme dokázali zužitkovat druhou vyloženou šanci a pak přidat další branky,“ řekl spokojený trenér Nového Bydžova Petr Průcha.

Derby jednoznačně pro hostující Rychnov

Okresní derby se hrálo v Dobrušce, kam zavítal Rychnov nad Kněžnou, který nedal domácímu týmu šanci a za přesvědčivou výhru 6:0 si odvezl všechny body. Dobruška po další prohře zůstává se třemi body poslední, naopak Rychnov dal zapomenout na ztrátu z minulého kola, kdy prohrál v Jičíně ,a po tříbodové výhře je sedmý.

„Tentokrát jsme byli ve všech směrech lepší, domácí jsme k ničemu nepustili a zaslouženě si odvezli tři body. Pochvala týmu za odmakaný výkon a nepodcenění soupeře,“ zhodnotil utkání předseda rychnovského oddílu Václav Brůžek.

Černilov v souboji nováčků doplatil na absence

Police na domácím hřišti přehrál Černilov jasně 4:0. Hosté doplatili na množství absencí, které vyřadily hned několik hráčů základní sestavy. „Hosté nastoupili bez řady hráčů základního kádru a spoléhali na důslednou obranu.Tříbodová výhra je impulzem do další fáze podzimní části soutěže,“ uvedl předseda oddílu Police Karel Klimeš

Lídr se v Červeném Kostelci nadřel

Vedoucí Libčany se na hřišti Červeného Kostelce pořádně zapotily. Nakonec však vyhrály 3:1 a potvrdily svoje postavení v tabulce. Na druhý Nový Bydžov mají náskok dvou bodů.

Vrchlabští fotbalisté na svém hřišti vyprášili  kožich soupeři z Hořic.
Kostelečtí si doma vyšlápli na Třebeš

Hvězda kola
Zdeněk Ševčík (Nový Bydžov): Dvěma góly pomohl svému týmu k jasné výhře 6:0 nad hradeckou Slavií. Jeho týmu se v posledních kolech daří a z druhé pozice na vedoucí Libčany ztrácí pouze dva body.

Výrok kola
„Na Vrchlabí a jeho styl se nám dlouhodobě nedaří. Když se k tomu přidá absence klíčových hráčů a spousta chyb, tak výsledek odpovídá.“
(Josef Vydra,vedoucí mužstva Hořic pro prohře 0:4 ve Vrchlabí)