V posledních letech se ve vzájemných střetnutích dařilo ve většině případů týmu, který hrál doma. Tentokrát bylo ale vše jinak, i proto si chlumečtí fotbalisté tří bodů velice váží. „Výhru řadíme vysoko, pamětníci odhadují, že v Třebši jsme nevyhráli 10 let, já tedy určitě poprvé,“ nechal se slyšet hostující kouč Richard Vlášek.

Jeho svěřenci měli skvělý nástup do utkání. Už v 6. minutě otevřel skóre tečovanou ranou Veselský. A když se v 23. a 32. minutě trefil kanonýr Dvořák, rázem to bylo o tři branky. „K zisku tří bodů vedla cesta přes disciplínu, dodržení taktiky, týmový výkon a zejména naši útočnou činnost,“ pokračoval Vlášek.

Václav Dvořák (u míče), hráč FK Chlumec nad Cidlinou B.
VIDEO: Chlumecký Dvořák si z hráčů Dobrušky udělal kužely! Povedlo se, směje se

Za Třebeš ještě do poločasu snížil Palma, ale po změně stran se dlouho hrálo bez dalších branek a když v 77. minutě přidal chlumeckou pojistku Cholasta, bylo rozhodnuto.

„Bohužel podobný scénář posledních zápasů. Neproměněná tutovka, vzápětí inkasujeme. Do šancí se dostáváme hodně složitě. Naopak hosté proměňují po našich chybách vše. A tak opět bez bodů. Ale nejde o život,“ řekl vedoucí Sokolu Třebeš Vlastimil Krykorka.

Definitivní gólovou tečku za duelem pak udělal v 92. minutě domácí Kuneš. Jeho branka na výsledku už nic změnit nemohla. „Skóre jsme postupně navyšovali, některé šance jsme sice neproměnili, ale obrana pracovala spolehlivě a z brejků jsme hrozili až do konce,“ uzavřel spokojený Vlášek.

Olympia Hradec Králové, vítěz okresního přeboru Hradecka 2023/2024.
OKRESNÍ FOTBAL: Olympia stvrdila postup do B třídy. Syrovátka vsítila 12 gólů

Výsledek znamená jediné. Na čtvrté místo se protlačil Dvůr. Třebeš je pátá, ale už má pouhý bod náskoku právě na rezervu Chlumce. V závěrečných třech kolech to bude ještě zajímavý boj o to, kdo nakonec skončí za silným triem Police, Solnice, Náchod.

Třebeš – Chlumec nad Cidlinou B 2:4

Fakta – branky: 40. Palma, 92. Kuneš – 6. Veselský, 23. a 32. Dvořák, 77. Cholasta. Rozhodčí: Filip – Horský, Martínek. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 1:3.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...