V derby vyloupily Hořice rivala z Bělohradu

Souboj dvou trápících se soupeřů vyhrály na hřišti Lázní Bělohradu hráči Hořic, kteří derby ovládly 2:0. Šlo o první dvě jarní branky Jiskry. Konečně se prosadil podzimní střelec Pečenka, který na konci prvního poločasu zvyšoval na 2:0. Domácí poté své šance nevyužili a zaslouženě prohráli. „Výhra v derby na půdě soupeře po hodně dlouhé době a zvláště v postavení obou mužstev se cení. Snad nebudu moc neskromný, když si myslím, že byla naprosto zasloužená,“ uvedl vedoucí mužstva Hořic Josef Vydra.

Libčany rozstřílely Dobrušku

Vedoucí tým soutěže nedal na domácím hřišti šanci Dobrušce. Po skvělém kolektivním výkonu vyhrál jasně 8:0. První poločas byl ještě vyrovnaný, když skončil 2:0, ale po změně stran domácí drtili Dobrušku a nasázeli jí ještě šest branek.

„V chladném počasí se naši hráči i přítomní diváci zahřáli povedeným kolektivním výkonem kořeněným osmi brankami v síti soupeře,“ řekl sekretář Libčan František Bárta. Naopak na druhé straně panovala s výkonem značná nespokojenost.

„Po sedmigólovém přídělu od Nového Bydžova jsem myslel, že nás už nic horšího nemůže potkat, ale bohužel. Toto utkání jsme hrubě nezvládli ve všech směrech, pro tak vysokou porážku není omluvou ani kvalita soupeře na každém postu včetně lavičky,“ hodnotil kouč Dobrušky Miloš Killar.

Počtýnský srazil Chlumec, Labík viděl červenou

Zápas dvou na jaře rozjetých týmů vyhrál 1:0 Rychnov nad Kněžnou, který doma porazil Chlumec nad Cidlinou. Jedinou branku utkání zaznamenal útočník Počtýnský. Za Chlumec se poprvé na jaře neprosadil kanonýr Labík, navíc v 67. minutě viděl druhou žlutou kartu a musel do sprch. „Byl to remízový zápas s minimem šancí, ve kterém jsme se domácím zbytečně přizpůsobili a místo kombinace jsme zbytečně nakopávali míče. O všem rozhodla jedna standartka a vyloučení Labíka. Prohra je i odraz práce hráčů v týdnu, která nebyla vůbec dobrá,“ hledal příčiny prohry asistent trenéra Chlumce Petr Kycelt.

Jičín vydřel výhru na hřišti trápící se Jaroměře

Hodně špatně je na tom na jaře Jaroměř. Tentokrát doma nestačila 1:2 na rozjetý Jičín a po další prohře se ocitla na předposledním místě tabulky. Vítězství hostujícího Jičína vystřelil v 66. minutě Libor Kanaval. „Až po vyrovnávacím gólu domácích přišlo zlepšení a zápas jsme dovedli i s trochou štěstí do vítězného konce,“ uvedl trenér Jičína Miroslav Jeník.

Ilustrační foto
Lídr naděloval. Odnesla to Dobruška

Borec kola
Vedoucí tým soutěže Libčany si v 21. kole krajského přeboru zastřílely na domácím hřišti proti Dobrušce, kterou rozstřílely 8:0. V utkání se prosadilo hned sedm jejich hráčů.

Výrok kola
„Herně se trápíme, chlapsky to přiznáváme!“
(Petr Průcha, trenér RMSK Cidliny po prohře 1:2 doma s Vysokou)