Na poslední sezonu rozhodně nikdy nezapomene. Novobydžovský hráč Štěpán Blažek se mohl radovat ze dvou velkých úspěchů. Tím největším byl suverénní triumf mužstva v krajském přeboru, kdy cidlinský RMSK jasně ovládl tabulku ziskem 86 bodů z 90 možných. Vedle toho se jednadvacetiletý forvard stal králem střelců celé sezony, když zapsal 30 branek.

„Je hezké být nejlepším kanonýrem soutěže, ale má na tom velký podíl tým, neboť jsme dali přes sto dvacet branek. Z toho je to vlastně nějaká čtvrtina, což zase není tolik, když se to vezme v globálu. Těší mě to, ale především jsem rád za postup,“ říká šikovný a rychlonohý fotbalista.

Sezona 2021/22 – nejlepší střelci dalších krajských soutěží

I. A třída: Luboš Pavlíček (Solnice, 30 gólů)
I. B třída, skupina A: Daniel Wojcik (Stará Paka, 33)
I. B třída, skupina B: Ladislav Schovanec (Kosičky) a Adam Krejčí (Javornice, oba 22)

Se svým týmem již o úvodním srpnovém víkendu vkročil do vyššího patra. „Doufám, že jsem si nějaké branky nechal i do divize,“ přeje si Blažek.

Jak už ale naznačil, prioritou je pro něj tým. „Jednoznačně. Chceme hrát v divizi takový fotbal, aby se to lidem líbilo, abychom jen nebránili, ale hlavně abychom udělali i nějaké výsledky. Nechceme hrát spodek tabulky. Myslím si, že bychom mohli být okolo klidného středu tabulky,“ odhaduje.