Program 30. kola Votrok Krajského přeboru nabídl mimo jiné i duel dvou loni ještě divizních účastníků. Fotbalisté Náchoda v něm na domácím hřišti přehráli soupeře ze Dvora Králové nad Labem 3:1.

Votrok Krajský přebor - 30. kolo

Náchod - Dvůr Králové n. L. 3:1 (2:0)

Třetí celek tabulky do zápasu vstoupil jak nejlépe mohl. Už ve druhé minutě se po rohovém kopu prosadil Vančák a hrstka diváků tak mohla slavit úvodní změnu ve skóre. Druhá přišla čtyři minuty před pauzou, kdy v šestnáctce dostal příliš prostoru Simon a pohodlně zvýšil na 2:0.

close Momentka z druhého poločasu info Zdroj: Michal Malý zoom_in Momentka z druhého poločasu V té době už měli neproměněné šance na kontě i hosté a ve střelecké impotenci pokračovali i po přestávce. Děním na hřišti pohnul už v 51. minutě zkrat náchodského Zabrzeskiho, jenž byl za úder protihráči v přerušené hře vyloučen.

Hosté přesilovku využili premiérovou trefou Olawoyina ve dvorském dresu, případné drama ale svěřenci kouče Malého odmítli záhy, když si přihrávku do šestnáctky smolně srazil do vlastní branky Picha.

Vzájemná bilance obou soupeřů od roku 2009

Výhry Náchoda v normálním hracím čase: 10
Výhry Náchoda po penaltovém rozstřelu: 1
Remízy (penaltové rostřely se nekonaly): 1
Výhry Dvora po penaltovém rozstřelu: 1
Výhry Dvora v normálním hracím čase: 11

Zatímco pro domácí šlo o poslední zápas sezony, kterou Náchodští zakončili na třetí příčce za Policí nad Metují a Solnicí, Dvoráci klesli na páté místo a o čtvrté budou na dálku bojovat za týden s Třebší.

Fakta – branky: 2. Vančák, 41. Simon, 73. vlastní (Picha) – 71. Olawoyin. Rozhodčí: D. Novotný. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (51. Zabrzeski). Diváci: 80. FK Náchod: Baláž – J. Petřík, Punar, Kudláček (46. D. Nejman), Mlodzinski – Simon (80. Kudasiewicz), Vančák, A. Čejchan (74. Wolak), Havlena (74. Jahoda), Zabrzeski – Rojšl (90. L. Knap). TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, D. Vitebský, Olawoyin, M. Janata (46. Ngantsie) – F. Machač (77. M. Hák), Sojka (46. M. Hruška), Jirousek, T. Formánek, D. Knespl (46. Žaba) – Trnka (46. Z. Hampl).

Ohlasy na utkání

Michal Malý, místopředseda klubu FK Náchod: „Se sezonou jsme se rozloučili vítězstvím a tak je to dobře. Mrzí nás chování našeho hráče, který za stavu 2:0 a u brány hostí neudržel své emoce a po právu obdržel červenou kartu.“

Zbyněk Dujsík, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme do utkání vstoupili nekoncentrovaně a hned první naši chybu soupeř dokázal potrestat. První poločas jsme nezvládli hlavně v křídelních prostorech a v zakončení. Po přestávce jsme byli více na balónu, což bylo způsobené i vyloučením náchodského hráče. Laxnost v zakončení nás ale připravila o lepší výsledek. Body jsme si tentokrát nezasloužili.“