Polovina zápasů víkendového desátého dílu krajského přeboru fotbalistů skončila remízou a o druhém bonusovém bodu tak rozhodoval penaltový rozstřel.

Vrchlabí hrálo 2:2 doma s Libčany, v následných desítkách byl úspěšnější domácí celek, který hrál od 38. minuty (v té době prohrával 0:1) bez vyloučeného Víta Novotného (za oplácení).

Černilov plichtil (1:1) s Kostelcem nad Orlicí a dovednostní disciplína vyšla lépe hostům. Za domácí nastoupil v základní sestavě teprve šestnáctiletý Ondřej Petrikovič, pro něhož to byla premiéra v dospělém fotbale, kterou navíc okořenil vstřelenou brankou.

Proti Třebši stál skvělý gólman Kukal

Krajský přebor – sestava 10. kola podle Deníku: Kukal (Chlumec nad Cidlinou B) – Brázda (Slavia Hradec Králové), Prorok (Vysoká nad Labem), Strasser (Slavia Hradec Králové) – M. Vrabec (Nový Bydžov), Chromek 2 (Libčany), Votrubec 3 (Jaroměř), Klapkovský 4 (Police nad Metují) – Ryšavý 4 (Třebeš), Hájek (Vrchlabí), Matějka 3 (Police nad Metují).

Stejný remízový výsledek přineslo také utkání Třebeš – Chlumec nad Cidlinou B s tím, že ve střelbě ze značky pokutového kopu byl úspěšnější domácí tým. „Málem jsme dojeli na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. A že jich bylo nejméně na dvě utkání. Buď jsme netrefovali zařízení, nebo nás vychytal skvělý brankář hostí (Kukal). Naši mladí útočníci sbírají zkušenosti. Občas je to ale jen pro opravdu silné nátury,“ pronesl Vlastimil Krykorka, vedoucí třebešského mužstva.

Čtvrtá dělba bodů byla k vidění v Rychnově nad Kněžnou, kam přicestovala Vysoká nad Labem. Góly zde ovšem padaly až v rozstřelu, v němž byli šťastnější zkušení hosté, kteří v normální hrací době ještě jednu penaltu neproměnili. Během prvního poločasu museli kvůli zranění vystřídat tři jejich hráči. „První pětačtyřicetiminutovka byla v duchu hrůzy, do hry musel jít i náhradní brankář,“ poznamenal Radek Hrubý, kouč Vysoké.

STÁLE STOPROCENTNÍ jsou v krajském přeboru fotbalisté Nového Bydžova (v červeném), sérii drží 11 zápasů.
Spanilá jízda pokračuje. Vítěznou šňůru Bydžovských nepřeťal ani Jičín

Vedoucí tři týmy tabulky byly stoprocentně úspěšné. Lídr z Nového Bydžova udržel stoprocentní bilanci v Jičíně, kde po tuhém boji vyhrál 3:2.

Mizerná personální situace Hořických

Druhá hradecká Slavia si dojela pro vítězství 4:0 na půdu oslabených Hořic. „Naše personální situace před zápasem (žádný brankář ani stoper) nedávala proti ambicioznímu soupeři příliš optimismu. Přesto musím říct, že hráči odehráli bez ohledu na konečný výsledek dobrý zápas. Bohužel pro další duely musíme připočítat další ztrátu. Alespoň si dokazujeme, že jsme flexibilní. Minule brankář v útoku, nyní útočník v brance. Jen mám strach, že příště ve středu zálohy budou muset nastoupit trenér a předseda…“ podotkl Josef Vydra, předseda hořického klubu.

Rozhodla trefa v 90. minutě

BRANKA v 90. minutě rozhodla utkání Červený Kostelec (v bílém) versus Jaroměř (1:2).BRANKA v 90. minutě rozhodla utkání Červený Kostelec (v bílém) versus Jaroměř (1:2).Zdroj: fotbalfoto.cz/Václav Mlejnek

Třetí Jaroměř zvítězila (2:1) ve Rtyni v Podkrkonoší, kde má domácí azyl Červený Kostelec, až díky trefě Votrubce z 90. minuty. „Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Soupeř dobře držel míč a vytvořil si více šancí. Je jen škoda, že se celé utkání rveme a dostaneme gól z posledního rohu,“ utrousil David Hlava, trenér domácího celku.

Ofenzivní sílu ukázala Police nad Metují, jež doma přehrála Dobrušku 4:0. V první půli se sice dokázala prosadil pouze z pokutového kopu, ale po změně stran už střílela ostrými i ze hry.

Co dalšího ještě víkend přinesl?

Čisté konto tentokrát vychytali čtyři gólmani – rychnovský T. Finke, vysocký Pavliš, polický Vacho a Moník ze Slavie Hradec Králové. Udělena byla pouze jediná červená pro vrchlabského Víta Novotného. Pouze jediný hráč vstřelil více než jednu branku v zápase. Tím byl novobydžovský Milan Vrabec. Celkem padlo 24 branek, což činí průměr 3 góly na utkání. Pouze v jediném střetnutí z osmi nebodovali hosté (Police – Dobruška 4:0).

Statistiky po jedenácti odehraných kolech

Nejlepší střelci: 9 – Tipelt (Červený Kostelec), Klapkovský, J. Matějka (oba Police nad Metují), M. Hofman (Libčany); 8 – N. Bekera (Nový Bydžov); 7 – Blažek (Nový Bydžov), Krotil (Slavia Hradec Králové).

Gólmani s vychytanými nulami: 5 – Červenka (Jaroměř); 4 – Moník (Slavia Hradec Králové); 3 – Strýhal (Nový Bydžov), Mašek (Slavia Hradec Králové), Heřman (Třebeš), Pavliš (Vysoká nad Labem), Vacho (Police nad Metují); 2 – Klekner (Vrchlabí), Čábelka (Libčany), Mäsiar (Jičín), Matoušek (Kostelec nad Orlicí); 1 – Středa (Červený Kostelec), Pěnička (Dobruška), Syrový, T. Finke (oba Rychnov nad Kněžnou), Šebesta (Černilov), Kašpar (Vysoká nad Labem), Krejčí (Hořice), Janalík (Vrchlabí), F. Effenberk (Dobruška), Kukal (Chlumec nad Cidlinou B), Lehký (Nový Bydžov).