Tři nejvyšší fotbalová vyznamenání a třiačtyřicet plaket pro oceněné za jednotlivé kraje a okresy České republiky měly být předányv úterý 5. května 2020. Fotbalová asociace České republiky podle možností rozhodne o nejvhodnějším náhradním předání ocenění.

Na doporučení jednotlivých okresních fotbalových svazů navrhly krajské fotbalové svazy za rok 2019 třiačtyřicet osobností na ocenění „Osobnost fotbalu - nositel plakety Dr. Václava Jíry“. Jde o obětavé pracovníky, kteří fotbalu nezřídka věnovaly celý svůj život.

Za Královéhradecký KFS a jednotlivé okresní svazy se ocenění týká těchto činovníků:

Miloš Daniš: OFS Jičín, TJ Sokol Železnice, ve fotbalovém oddíle v Železnici působí takřka po celý život, hrával do 48 let aktivně, pak byl i předsedou oddílu, podílel se na výstavbě a rekonstrukci zařízení.

Pavel Lipták: OFS Trutnov, SK Jilemnice, místopředseda klubu, dlouholetý funkcionář na okrese, předseda komise mládeže a trenér žákovských výběrů OFS.

Ladislav Steklý: OFS Hradec Králové, SK Převýšov, sedmdesátiletý činovník je téměř padesát let aktivním funkcionářem a duší Převýšova. Je dlouholetým funkcionářem okresního svazu v Hradci, od OFS převzal cenu Hradecká fotbalová osobnost a další od krajského svazu.

Miloš Židík: OFS Rychnov nad Kněžnou, bývalý hráč a rozhodčí, býval předsedou komise rozhodčích na okrese a členem STK na kraji. Dlouhá léta je předsedou rychnovského OFS a delegátem soutěží FAČR.