Solnice, Police nad Metují, Libčany, Jaroměř, Dobruška a Jičín. Tyto mančafty v právě probíhající sezoně zůstaly teoreticky ve hře o oba tituly – prvenství v krajském přeboru i v Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Ovšem reálně o to mohou (budou) usilovat jenom první dva jmenované.

Krajský přebor: Police nad Metují (v bílém) - Solnice
Krajský přebor letos nabízí drama v boji o postup. Kde jsou divizní ambice?

Tento majstrštyk se v posledních jedenácti sezonách podařil pouze dvěma týmům. V sezoně 2018/2019 dvojnásobně slavily Libčany a rok předtím Náchod.

Jaké jsou šance letošních adeptů? Při pohledu na přeborovou tabulku je na tom z uvedené šestice nejhůře předposlední Jičín. Jeho šance jsou téměř nulové. Celek z města pohádek měl určitě jiné vyhlídky na letošní sezonu, ale zatím je nenaplňuje. Do jara tudíž půjde s hlavním cílem zachránit se v elitní krajské soutěži.

Pohár hejtmana, čtvrtfinále
– středa 17. dubna, 17.00
Jičín – Libčany
Železnice – Jaroměř
Dobruška – Police n. M.
Kostelec n. O. – Solnice

Pro Dobrušku je střed tabulky KP nejspíš maximem, kterého může v současné chvíli dosáhnout. Jaroměř má kvalitní tým a rozhodně chce pomýšlet na vyšší umístění než na osmou příčku. Ale aby ještě stáhla dvanáctibodové manko a zaútočila na primát, to se předpokládat nedá. Libčany po horším období letos zažívají návrat do vyšších pater tabulky, přesto ani tady se nedá počítat se smazáním současné devítibodové ztráty.

A nyní už dva hlavní aspiranti. Police nad Metují letos poskládala kvalitní mix česko-zahraničních hráčů a pokud udrží či dokonce posílí hráčský kádr, může na jaře myslet na obě prvenství. V hlavní soutěži ji navíc čeká devět z patnácti zápasů v domácím prostředí, kde má na přebor abnormální podporu fanoušků.


Načítám tabulku ...

„Krajský přebor i pohár máme rozehraný velice dobře a pokusíme se udělat maximum, abychom alespoň jednu trofej zvedli nad hlavu,“ uvedl trenér Police Libor Vacho. „Můžeme dosáhnout historického úspěchu, a to jak v krajském přeboru, tak i v Poháru hejtmana,“ potvrzuje gólman Pavel Vlk, čeho si je Spartak dobře vědom.

Ještě o chlup větší (ale ne o moc) šance na „double“ má Solnice, která má kvalitní a dobře poskládaný mančaft. Ukázala to už v předešlé sezoně, kdy ovládla přebor a nechala za sebou ambiciózní a silnou Slavii Hradec Králové. Postup do divize ale nakonec přenechala Sešívaným.

PADAT na zem, ale i o soutěž níž může také Červený Kostelec (černobílí).
Týmy z Jičínska se topí v KP, namočené jsou i další. Loni nestačilo ani 40 bodů

Nyní je celek z Rychnovska opět v čele přeborové tabulky a na jaře své současné postavení nebude chtít opustit, což avizuje i předsezonní posila z Roudnice Marek Vítek. „Určitě mám s týmem ty největší cíle, rád bych tu vyhrál buď soutěž nebo pohár,“ říká se sedmnácti góly momentálně druhý nejlepší střelec přeboru za polickým Camarou. Kdyby slavil titul v obou soutěžích, nezlobil by se.

Jen doplňme, že pohárová soutěž má před sebou čtvrtfinále, které je na programu v polovině dubna (viz rámeček výše).

Vítězové obou soutěží za posledních 11 sezon

2022/2023 – krajský přebor: Solnice; krajský pohár: Slavia Hradec Králové
2021/2022 – krajský přebor: Nový Bydžov; krajský pohár: Libčany
2020/2021 – krajský přebor i krajský pohár: nedohráno (Covid)
2019/2020 – krajský přebor i krajský pohár: nedohráno (Covid)
2018/2019 – krajský přebor i krajský pohár: Libčany
2017/2018 – krajský přebor i krajský pohár: Náchod
2016/2017 – krajský přebor: Libčany; krajský pohár: Červený Kostelec
2015/2016 – krajský přebor: Kratonohy; krajský pohár: Nový Bydžov
2014/2015 – krajský přebor: Olympia Hradec Kr.; krajský pohár: Kratonohy
2013/2014 – krajský přebor: Týniště nad Orlicí; krajský pohár: Olympia HK
2012/2013 – krajský přebor: Trutnov; krajský pohár: Olympia Hradec Králové