Už řadu let stálý účastník krajského přeboru z Třebše má za sebou solidní první půlku ročníku 2023/2024. A na ni bude chtít navázat i v jarní části. Hradecký tým má na pátém místě stejný počet bodů (25) jako čtvrté Libčany, takže v případě udržení výkonnosti může klidně pomýšlet i na „bramborový“ post. Ale výš už rozhodně ne, protože trio Solnice, Police nad Metují a Náchod je herně i bodově odskočené.

Jaký cíl pro jaro si v krajské metropoli vytyčili? „Přes oslabení především v útočné fázi se chceme pokusit udržet stávající postavení v tabulce. Fotbal bez žoldů chceme mít nadále hlavně jako velikého koníčka a ve skvělé partě se jím bavit,“ uvedl Petr Kincl, trenér mužstva.

Krajský přebor: Jaroměř - Libčany (modří).
PŘED STARTEM JARA: Libčany chtějí navázat na úspěšný podzim. Kdo tým posílil?

Třebešský Sokol si zakládá na tom pracovat výhradně a takřka jenom s vlastními odchovanci. „Nechceme žádné naplaveniny a žoldáky,“ říkají v klubu několik let. Přeborové A mužstvo úzce spolupracuje s B týmem, který nyní kope I. A třídu, a také s dorostem. Tahle strategie už řadu sezon nese svoje ovoce. V Třebši tak dochází v letních či zimních přestupových termínech k minimu změn.

Nejinak tomu bylo i letošní zimu. Ztrátou je určitě odchod útočníka Václava Schobera, který šel zkusit vybojovat místo v sestavě divizního Nového Bydžova. Naopak Třebeš posílil Daniel Halamka, jenž se do Hradce přistěhoval z Vamberka.

Krajský přebor: Rychnov n. K. (v bíločerném) - Solnice.
PŘED STARTEM JARA: Rychnov v přípravě obstál s divizí. Chce hrát náročný fotbal

Na úvod jara čeká Sokol utkání na půdě Červeného Kostelce (neděle 10. března, 14.30), který hraje druhou sezonu na krásném zrekonstruovaném stadionu. Za další týden pak přivítá v azylu na umělé trávě Slavie Hradec Králové tabulkového souseda z Libčan (neděle 17. března, 12.00).

TJ SOKOL TŘEBEŠ (5. místo, 25 bodů)

SOUPISKA – brankář: Daniel Hofman (2003). Obránci: Daniel Tesař (1996), Jakub Kudrna (2000), David Hruška (1992), Jakub Neugebauer (1996). Záložníci: Lukáš Jandík (1997), Richard Kuneš (2000), Michal Krykorka (1995), Michal Palma (2003), Ivan Kosyak (1995). Útočník: Pavel Fridrich (2001). Tým bude průběžně doplňován dorostenci a nejlepšími hráči B týmu.
REALIZAČNÍ TÝM – trenér: Petr Kincl. Vedoucí mužstva: Vlastimil Krykorka.
ZMĚNY V KÁDRU – odchody: Václav Schober (Nový Bydžov). Příchody: Daniel Halamka (Vamberk).


Načítám tabulku ...