Začněme od začátku. Před sezonou došlo k určitým změnám v kádru.
Největší šok nám způsobil téměř na konci přípravy brankář Strýhal, který bez velkých fanfár opustil tým a vrátil se domů do Cidliny. Nakonec dostal šanci veterán Tonda Masiar, který předváděl velmi dobré výkony a nechal zapomenout na problém s obsazením brankáře. Jemu patří ohromný dík, jak se s tím popral a jaké výkony předváděl. Podařilo se přivést Jakuba Lánského z Lázní Bělohradu, Matěje Zítku z Nemyčevse a Davida Machačného z Kopidlna. Z Nové Paky se vrátil Tomáš Haken. Všichni se ukázali pro mužstvo jako velice platní hráči.

Začátek sezony se vám povedl.
Ano. Vydařil se nám nad očekávání. Doma jsme začali výhrou nad favorizovanou Olympii HK 1:0, následně v Červeném Kostelci jsme vyhráli vysoko 6:1. Pak bohužel přišlo rozčarování. Porážku doma s hradeckou Slavii nikdo nečekal. Bod v Libčanech byl příjemný, stejně jako vysoká domácí výhra v okresním derby s Hořicemi 6:0. Cidlina nám dala lekci z produktivity a nadělila nám porážku 0:4. Reputaci jsme si napravili doma s Vysokou po výhře 4:2, což je vítězství cenné.

Následovaly dvě prohry.
Na ty je lepší zapomenout. Nevstřelili jsme ani jednu branku, v Polici jsme prohráli 0:1 a v Třebši 0:2, to byl náš nejhorší výkon.

Nakonec přezimujete na osmém místě, když jste získali 13 bodů.
To beru jako úspěch. Ale pozor! Od 2. kola jsme se vlastně tabulkou jen propadali. Je pravda, že nedohraná utkání byla většinou s mužstvy z dolní poloviny tabulky. Tak snad je na jaře zvládneme.

Jaké jsou plány pro jarní část sezony?
Nechceme usnout na vavřínech, protože poslední utkání se nám nepovedla. Náš cíl se již pomalu daří naplňovat a dospělý fotbal v SK Jičín se pomaličku konsoliduje. Vyhráno není, proto chceme tým doplnit o tři hráče a počítáme se zapojením Libora Kanavala. Ve hře je i návrat Michala Voldána. To je velké přání - na tahu je teď Michal. Děkuji vedení klubu za podmínky, které pro nás vytváří. Teď budeme čekat, jak a kdy se přerušená sezona rozeběhne. Fotbal nám v těchto dnech všem moc chybí.   (skj, vlk)