Jiří Janoušek, Marek Plašil, Radek Korba, Marek Rajnoch. To jsou zvučné letní posily fotbalistů Olympie Hradec Králové. Tým působící v krajském přeboru se tak rázem zařadil mezi horké kandidátyna postup do divize.

Útok na první místo

„Asi bychom byli alibisté, kdybychom takový cíl neměli, ale na druhou stranu se na to neupínáme. Rozhodně bychom chtěli zaútočit na první místo. Jako největší konkurenty vidím Libčany a Nový Bydžov,“ říká předseda klubu Jiří Štěpánek, který kvarteto velkých jmendo mužstva přivedl.

Plašil s Rajnochem poslední sezonu absolvovali v třetiligové rezervě FC Hradec Králové a Korba působil v Chlumci nad Cidlinou, který rovněž hraje ČFL. Janoušek, který si s Hradcem zahrál ligu, přijde z Chrudimi. „Jirka Janoušek ještě není oficiálně potvrzený, ale jsme s ním již předběžně domluveni a od srpna by měl patřit nám,“ upřesnil šéf oddílu brzký příchod zřejmě největší letní akvizice. Jenže Janouška by druholigová Chrudim ještě ráda udržela.

Kuklenský celek získal také gólmana Tomáše Finkeho, jenž v předešlé sezoně hájil barvy Jaroměře v I. A třídě.Z dorostu se do přípravy prvního mužstva přesunulo trio Houdek, Krotil, Nohejl.

Naopak v kolonce odchodů jsou pouze dvě jména. Jan Kabeláč zamířil zkusit štěstí za svým bratrem Tomášem do divizního Náchoda a Zdeněk Semelka jde do Kunčic.

Do sezony 2020/21 vstoupí Šavle s novým logem (viz obrázek v textu) a názvem.V uplynulém soutěžním ročníku hrál tým ještě pod společným názvem FC Olympia Hradec Králové/FK Kratonohy, po letní změně bude vystupovat coby FC Olympia Hradec Králové 1901. V Kratonohách mezitím založili nový klub, který už v minulé sezoně působil v okrese.

Další novinkou je, že Olympia zakládá svůj B tým, který bude kopat nejnižší soutěž, okresní IV. třídu. „Složen bude primárně z bývalých hráčů Olympie,“ podotýká Štěpánek, jenž bude zároveň dělat v béčku asistenta trenérovi Osvaldu Liebischovi. Nadupané áčko povedou nadále Jiří Suchomel s Martinem Moníkem.

Mládež pod hlavičkou hradecké Slavie

A jak na tom bude mládež? „Domluvili se na úzké spolupráci se Slavií Hradec Králové a od příští sezony budou naši mládežnici působit pod její hlavičkou. Cílem tohoto kroku je ucházet se na podzimo přidělení statutu SpSM (sportovní středisko mládeže - pozn. aut.),“ vysvětluje na závěr Jiří Štěpánek.