Jičín už v týdnu před zápasem sáhl k nečekané změně. Na lavičce skončila trenérská dvojice Aleš Gaubmann a Jan Drusan. Jejich místo obsadili Jiří Filip se Stanislavem Kroutilem, a to s jasným cílem – záchranou krajského přeboru.

Jejich svěřenci první krok splnili a mají vše ve vlastních rukou. Pokud v posledním kole vyhrají v České Skalici, přeskočí Hořice a udrží příslušnost v nejvyšší krajské soutěži. Pokud remizují budou muset spoléhat na to, že se Nový Bydžov udrží v divizi.

V první půli se diváci, kterých dorazilo 250, což je pro bývalé okresní město neskutečný počet, branky nedočkali. Oba týmy pouze nastřelovaly tyče. Nejprve hostující Loner, poté V. Matějka.

Hned po změně stran se do míče opřel Zugar a orazítkoval břevno. Po hodině hry byl ve vápně faulován domácí Joukl a pískala se penalta. K té se postavil Fidrich, jenže znovu trefil pouze tyč.

Šikovný fotbalista se naštěstí pro Jičín dokázal vykoupit v závěru, kdy se po rohovém kopu zmocnil odraženého míče a přes hradbu těl ho poslal do branky – 1:0. Na stadionu propukla euforie, Jičín navíc neinkasoval ani v nastaveném čase a mohl slavit výhru.

„Věděli jsme, o co hrajeme, na hráčích byla patrná nervozita. Všichni ale dřeli do úmoru, bojovali a odměnou jim je cenné vítězství, které nás před posledním kolem ještě nechává ve hře,“ uvedl vedoucí jičínského mužstva Jiří Klaban.

„Důležité utkání jsme výsledkově nezvládli. Herně to špatné nebylo, nicméně naše příležitosti jsme nevyužili a tak rozhodla jedna branka. Šlo o hodně, ale z obou stran to byl fér zápas,“ glosoval naopak bělohradský kouč Tomáš Marek.

Jičín – Lázně Bělohrad 1:0

Fakta – branka: 86. Fidrich. Rozhodčí: Vítek – Erlebach, Kiezler. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0.

SK Jičín: Švorc - Machačný, Ulvr, Jiřička (77. Klaban), Smolík - Joukl (90. Vích), V. Matějka (90. J. Matějka), Mokošín, Zugar - Holer (46. Nálevka J.), Fidrich.

SK Lázně Bělohrad: Dobřichovský (30. Horák) – Kracík, Odvárko, J. Wagenknecht, Truneček (61. Balcar) – Kněžourek, Loner, M. Wagenknecht, Kulhánek (80. Rychecký) – Pour, Nezbeda (61. Horáček).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...