Libčany na závěr vydřely výhru v Bělohradě

Neohroženým vládcem podzimní části sezony se v krajském přeboru stal tým Libčan, když získal 41 bodů a na prvním místě má náskok devíti bodů před Vysokou nad Labem. Navíc v patnácti zápasech inkasoval pouze čtyřikrát. Že má nejlepší obranu v soutěži, potvrdil i v posledním kole v Bělohradě, kde vyhrál těsně 1:0. Jedinou branku zaznamenal těsně před poločasem Hofman. „První polovinu soutěže naše mužstvo zvládlo s velkým nadhledem díky skvělé partě, fotbalovosti každého hráče, tréninkové morálce i trenérskému vedení. Odměna ve formě průběžného prvního místa je zasloužená,“ uvedl sekretář libčanského SK František Bárta.

Vysoká loupila v Hořicích

Druhá po podzimu skončila Vysoká nad Labem, kterou ve většině zápasů táhl kanonýr týmu Jan Pražák. Na hřišti dobře hrajících Hořic tomu ale bylo jinak. Výhru Vysoké 2:0 vystřelili Škvrňák a Bělka. Hořice podzim zakončily na devátém místě. Na Gothardě panuje rozhodně spokojenost. „Poměrně vyrovnané utkání bylo o první brance. Naše příležitosti vychytal Pavliš, tak se hosté ujali vedení po šťastném zásahu přímo z rohu. Potom si už velezkušení hráči Vysoké výsledek pohlídali,“ řekl k zápasu vedoucí hořického týmu Josef Vydra.

Bydžov v derby sestřelil rivala z Chlumce

V posledním podzimním kole se hrálo sousedské derby v Novém Bydžově, kam tam zavítal trápící se Chlumec. Postavení obou týmů v tabulce se ukázalo a Bydžov si došel pro jasnou výhru 4:0. Dvěma brankami se blýskl Voldán, který tak v posledních dvou utkáních vstřelil pět branek! „Zázraky se nedějí. Aktuální rozpoložení obou týmů je zcela odlišné a na hřišti se to jasně ukázalo. Myslím, že jsme všichni rádi za konec sezony,“ hodnotil zápas zklamaný chlumecký trenér Martin Firbacher. Jeho celek bude na jaře nejspíš bojovat o záchranu.

Derby Rychnova s Kostelcem skončilo vyrovnaně

Vývoj dalšího derby hodně ovlivnilo vyloučení Bárneta už ve 12. minutě zápasu. Domácí Rychnov se však nevzdal a uhrál s favoritem z Kostelce nad Orlicí remízu 1:1. V penaltovém rozstřelu byli přesnější hosté, kteří přezimují na šestém místě tabulky, zatímco Rychnov je vcelku jasně poslední.