Hradecký tým začal utkání výborně a v první půlhodině získal dvougólový náskok. Pak se mu zranili dva střeďáci, přesto statečně bojoval až do úplného závěru. V něm se však favorizovaní hosté dvakrát prosadili.

Ztrátu stihl favorit už jen dorovnat

„První poločas jsme prospali. Malé hřiště a velká bojovnost domácích nám vzaly vítr z plachet. Výsledkem bylo zasloužené dvoubrankové vedení soupeře. Ve druhé půli jsme domácí mačkali a hnali se za otočením skóre, proti byl však vynikající třebešský brankář. Podařilo se nám aspoň vyrovnat, víc už jsme nestihli,“ uvedl solnický kouč Pavel Potužník.

Zaváhání vedoucího týmu využil druhý Rychnov a přiblížil se mu na tři body. Jeho domácí výhra nad předposledním Vrchlabím 2:1 ovšem nebyla nijak oslnivá.

NEJLEPŠÍ KANONÝŘI
12 – Pečenka (Hořice v P.)
11 – Novotný (Týniště n. O.)
       Počtýnský (Rychnov)
10 – Hartman (Chlumec B)
       Zajíček (Rychnov)

Na třetí flek se díky třem plnohodnotným výhrám v řadě posunula hradecká Slavia, jež byla před sezonou pasována do role největšího favorita. V Červeném Kostelci vedla po půlhodině hry 2:0, ale v závěru se strachovala, aby udržela vítězství 2:1.

Vedle Solnice se letos ve výborném světle prezentuje i druhý novic soutěže z Týniště, který naposledy rozebral poslední Kostelec nad Orlicí na jeho půdě 5:0. „I přes vysoké vítězství nebyl výkon týmu optimální, spíše nám nahrál rozklad mužstva domácích,“ pronesl Jan Šrajer, sekretář aktuálně čtvrtého celku tabulky oblastního přeboru.

Pátá chlumecká rezerva podruhé za sebou padla 0:1, tentokrát doma s Policí, když nedokázala překonat skvělého Vacha v brance hostů.

Jaroměř potřetí v řadě vyšla bodově naprázdno (teď prohrála v Jičíně 0:1) a propadla se až na šestou pozici.

Nečekaná kanonáda týmu Dobrušky

Nejvíce branek nastřílela překvapivě Dobruška, která roznesla Hořice 6:1. „Pro naše účinkování je jediné slovo – ostuda. Musíme se nejen zamyslet, ale hlavně řešit, proč dochází k takovým výpadkům. Tentokrát jsme působili jako výletnici, které fotbal moc nezajímá,“ zlobil se Josef Vydra, předseda hořického klubu.

Libčany v okresním derby přetlačily Vysokou 2:1, o vítězství rozhodl v 89. minutě z penalty Tomáš Buriánek.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …