Měla to být hra kočky s myší. Již jistý vítěz a suverén letošního ročníku krajského přeboru, tým Libčan, se ve finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje utkal s Broumovem, aktuálně až desátým mužstvem I. A třídy.

Jenže na krásném stadionku v Opočně bylo všechno úplně jinak. Místo vysokého vítězství obrovského favorita to bylo drama až do úplného závěru. Outsider od 16. minuty vedl, Libčanským se podařilo skóre dorovnat ažv 70. minutě z pokutového kopu. Pak už se nikdo neprosadil a vše tedy rozuzlilaž penaltový rozstřel. V něm nakonec více štěstí přálo favoritovi, který ho vyhrál 4:3.

Libčany absolvovaly třetí pohárové finále v řadě, pohár nad hlavu však zvedly poprvé. Broumov je sice poražen, ovšem smutnit tolik nemusí, neboť se předvedl ve velmi dobrém světle. Díky němu vidělo téměř 350 diváků parádní zápletku, namísto jednoznačného zápasu.

„Broumov kousal. Bylo to finále, tak jsme čekali, že nic nevypustí. Rozhodně jsme nic nepodcenili,“ říká Petr Jiřík, kapitán vítězného celku.

„Převažuje smutek, chceme vyhrát každé utkaní. Věřil jsem, že pokud vydržíme zodpovědně bránit, jsme schopni být z brejků nebezpeční. Pokud jste natrénovaní a vydržíte fyzicky, je možné v jednom zápase porazit i soupeře, který je kvalitou lepší. Vše se klukům podařilo splnit, jen na penalty jsme padli,“ vysekl poklonu svému týmu Ondřej Zinke, hrající trenér Broumovských.

Do třetice všeho dobrého s hořkou příchutí. „Jsem rád, že jsme po dvou finálových prohrách konečně uspěli. Už dříve jsem říkal, že až se to povede, budu moct v Libčanech skončit. Bude mi čtyřiatřicet, po několikaletém dojíždění třikrát týdně z Prahy ten čas zřejmě nastal. Jinak tým snad zůstane pohromadě,“ pronesl Jiřík.

Libčany sice ovládly pohár i krajský přebor, ale postup do divize odmítly. Teď navíc nejspíš budou muset hledat (volit) nového kapitána…