Labík úřadoval v Sobotce a Chlumec je zachráněn

K jistotě záchrany potřebovali fotbalisté Chlumce nad Cidlinou vyhrát na hřišti předposlední Sobotky. A to se díky dvou brankám kanonýra Labíka povedlo, když ze Sobotky přivezli výhru 2:0. „Z našich šancí jsme dvě proměnili a tak můžeme slavit záchranu v soutěži. Klobouk dolů před celým kolektivem, který se skvěle semknul a zajistil nám účast v krajském přeboru i v příští sezoně,“ řekl spokojený asistent trenéra Chlumce Petr Kycelt.

Bydžov doma rozstřílel Rychnov

Čekal se vyrovnaný duel, ale opak byl pravdou. Nový Bydžov na domácím hřišti rozstřílel na jaře skvěle hrající Rychnov vysoko 8:2. O svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, který vyhrál zaslouženě 4:0. „Byť výsledek 8:2 vypadá jednoznačně, i hosté ukázali svoji kvalitu zejména v ofenzivě. My jsme však měli svůj den,“ uvedl trenér Nového Bydžova Petr Průcha.

Jaroměř konečně bodovala, překvapila ve Vysoké

Po dvanácti porážkách v řadě konečně poznali fotbalisté Jaroměře, jak chutná vítězství. Trochu překvapivě vyhráli na hřišti Vysoké nad Labem. Po remíze 1:1 se radovali z výhry v penaltovém rozstřelu. „Jakýkoliv bodový úspěch s týmem z popředí tabulky je pro nás cenný a vážíme si ho,“ uvedl trenér Jaroměře Miloš Exnar, jehož tým se z krajským přeborem pomalu loučí.

Fotogalerie: Krajský přebor: Vrchlabí - Lázně Bělohrad

Slavia vydřela výhru v Kostelci

Překvapivou výhru získali fotbalisté hradecké Slavie na hřišti Kostelce nad Orlicíl, kde gólem Řezáče vyhráli 1:0. Přitom do utkání vstupovali s několika dorostenci v sestavě. „Po změně stran byla hra vyrovnaná a nám se podařilo vstřelit po brejku branku. Domácí nás ke konci opticky zatlačili, ale výhru jsme uhájili,“ hodnotil spokojený trenér Slavie Josef Bouček.

Třebeš přejela hořickou Jiskru

Další povedené domácí vystoupení předvedli fotbalisté hradecké Třebše, když porazili 5:1 Hořice. O výhře rozhodli už v prvním poločase, který vyhrál 4:0.

Borec kola
Útočník Chlumce nad Cidlinou Jan Labík zaznamenal v zápase proti Sobotce dva góly, čímž zajistil výhru svého týmu 2:0, navíc Chlumec má jistotu záchrany krajského přeboru.

Výrok kola
„Po dvaceti minutách jsme mohli po čtyřech gólech v síti jet domů.“
(Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic po prohře 1:5 na hřišti hradecké Třebše.)