Slavia se bude chtít revanšovat za nešťastnou porážku v loňském finálovém souboji, kdy v Hořicích padla po penaltovém rozstřelu s Libčany. Do finále této soutěže se probojovala celkově už potřetí, triumf však doposud neslavila. „Atmosféra v kabině je dobrá, nicméně přiznávám, že určité obavy z finále máme. Přece jen víme, jak to dopadlo minule,“ upozorňuje Jan Kabeláč, 23letý záložník Sešívaných.

DNEŠNÍ DOHRÁVKY
Krajský přebor: Kostelec n. O. – Hořice (18.00).
I. B třída skupina A: Kosičky – Rudník (18.00).
I. B třída skupina B: Javornice – Zdelov (17.30), Opočno – České Meziříčí (18.00).

Tak jako tak je hradecký celek favoritem na pohárové prvenství. Podepisuje to i výsledek posledního vzájemného zápasu z krajského přeboru, kdy Slavia před týdnem a půl doma roznesla Jaroměř vysoko 7:1. Zároveň je ale jasné, že teď to bude úplně jiný zápas na jiném místě a dá se očekávat, že Jaroměř k tomu přistoupí rozdílně. „Všichni si uvědomujeme, aby to na nás nebyla past. O to víc se na finále soustředíme. Letos chceme pohár urvat,“ hlásí rezolutně Jan Kabeláč s tím, že vnímá sílu soupeře.

Nedávný duel krajského přeboru Slavia HK (červenobílí) - JaroměřNedávný duel krajského přeboru Slavia HK (červenobílí) - JaroměřZdroj: Aneta Mrkvičková„Jaroměř má svoji kvalitu. V kádru má zkušené hráče, jakými jsou například Jirka Poděbradský, který hrál první ligu, dále Radek Gorol, jenž působil dlouhé roky v ČFL v dresu Živanic. Vyšší soutěž si zahrál i Jirka Podolník. Nebude to lehké, nesmíme nic podcenit. Musíme hrát to, co umíme, tedy kombinačně a soupeře překvapit nějakou přihrávkou,“ nastínil plán Sešívaných mladší z bratrského dua Kabeláčů.

A jak vidí souboj o cennou trofej jaroměřský tábor? „Na finále se těšíme hodně. Pro většinu z nás je to první pohárové finále v kariéře. Očekáváme fyzicky náročný zápas, který budou rozhodovat chyby,“ hlásí obránce či záložník Jaroměře Adam Horák.

„V nedávném zápase se Slavií jsme dělali spoustu chyb. Budeme muset hrát více ze zajištěné obrany a musíme chodit důrazněji do soubojů. Soupeř má velmi kvalitní a vyrovnaný tým na všech postech,“ dodal Horák na adresu favorizovaného protivníka.

„Výsledek je zcela otevřený, rozhodovat budou maličkosti. Chceme vyhrát každý zápas a finále poháru nebude výjimkou,“ pronesl před bitvou o celkové prvenství kouč Jaroměře Miloš Exnar.

V rámci finále Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje pořádá KFS ve spolupráci s OFS Hradec Králové a SK Třebechovice nábor nových fotbalových rozhodčích ve věku od 15 let.

Cesta obou týmů do finále

Slavia HK: - Solnice 1:1, pen. 6:5 (semifinále), - Česká Skalice 4:1 (čtvrtfinále), - Police n. M. 2:0, - Třebechovice 5:0.
Jaroměř: - Libčany 3:2 (semifinále), - Hronov 5:1 (čtvrtfinále), - Roudnice 4:3, - Velichovky 1:1, pen. 5:4.

Pohled do historie

Sezona 2021/22: vítěz Libčany

Finále v Hořicích: Libčany – Slavia HK 2:2 (1:2), pen. 4:3. Branky: 14. Mokrý, 81. z pen. Libřický – 3. z pen. a 40. z pen. Krotil. Penalty v rozstřelu proměnili: Rompotl, Libřický, Novotný, Mařas - Krotil, Štipák, Mates; neproměnili: Havrda - Pečenka, Strasser. Rozhodčí: Stieber – Filip, Horský. ŽK: Rompotl, Libřický – Pečenka, Kosař, Šolc, Zbořil. ČK: 37. Rolejček (Libčany). Diváci: 420. Libčany: Rolejček – Novotný, Mařas, Rompotl, Studýnka – Tyrych (39. Tošovský), Chromek, Havrda, Libřický, Voda – Mokrý. Trenér: Suchomel. Slavia HK: Mašek – Šolc, Strasser, Mates – Štipák, Kabeláč (46. Málek), Šejvl (69. Kundrt), Kosař (81. Zbořil), Krotil – Pečenka, Řezáč (69. Lán). Trenér: Bouček.

Sezona 2018/19: vítěz Libčany

Finále: Libčany – Broumov 1:1, pen. 4:3

Sezona 2017/18: vítěz Náchod

Finále: Náchod – Libčany 2:2, pen. 5:3

Sezona 2016/17: vítěz Červený Kostelec

Finále: Červený Kostelec – Libčany 4:1

Sezona 2015/16: vítěz Nový Bydžov

Finále: Nový Bydžov – Červený Kostelec 2:2, pen. 4:1

Sezona 2014/15: vítěz Kratonohy

Finále: Kratonohy – Červený Kostelec 4:2

Sezona 2013/14: vítěz Olympia HK

Finále: Olympia HK – Slavia HK 2:1

Poznámka: V sezonách 2020/21 a 2019/20 se Pohár hejtmana kvůli covidovým opatřením nedohrál.