Krajské fotbalové soutěže mužů ročníku 2018/19 o víkendu vstoupily do druhé poloviny podzimní části. Deník dnes mapuje, kdo jak si vede. Odehraných je osm kol.

Krajský přebor

Jasnou dominancí se zatím pyšní Libčany. Ambiciózní celek plný zkušených a kvalitních hráčů vyhrál všech osm zápasů (24 bodů), přičemž třiadvacetkrát rozvlnil síť soupeřů a pouze dvakrát inkasoval. Za lídrem následuje bodová propast. Druhý je zatím Nový Bydžov (17 bodů), který následuje smečka pronásledovatelů. Týmy Třebše a Vrchlabí mají 15 bodů, Kostelec nad Orlicí a Vysoká nad Labem jsou na čtrnácti.

Suterén tabulky se v posledních dvou kolech vcelku vyrovnal. Poslední Rychnov, který v prvních šesti zápasech vyšel naprázdno, se zřejmě nastartoval. Po penaltové výhře s Hořicemi přivezl nesmírně cenné tři body z Červeného Kostelce a už jen bod ztrácí na předposledního - nováčka ze Sobotky, dva pak na čtrnácté Hořice.

I. A třída

Druhá nejvyšší krajská soutěž má čelo pelotonu o poznání vyrovnanější. Na první příčku teď poskočil novic Lokomotiva Hradec Králové (18 bodů), kterou táhne bratrské duo futsalových reprezentantů Drozdových. Stejnou bodovou sbírku nastřádalo náchodské béčko. Následuje kunčické znovuzrození (16 bodů) a ambiciózní Police nad Metují (15 bodů).

Na chvostu celkového pořadí je to podobné jako v krajském přeboru. Kobylice byly dlouho bez bodu, přesně řečeno pět kol. Teď ovšem dvakrát naplno zabraly doma a jsou na šesti bodech, stejně jako předposlední nováček z Velkého Poříčí, na čísle 7 je zatím Nový Hradec Králové.

I. B třída - A

První místo okupuje Nová Paka v čele s exligovým Votrokem Jiřím Poděbradským (21 bodů). O tři body zpátky je posílený „Nepál“. Na sedmnácti bodech jsou Skřivany a také tým z Jičínska - Železnice. Skřivanští mají ovšem k dobru odložené domácí utkání s mužstvem Hostinného.

Na úplném konci tabulkového pořadí dřímá Dolní Kalná, která zatím v žádném zápase nedokázala naplno bodovat, připsala si pouze dvě penaltové dvoubodové výhry. Předposlední je sedmibodové Kopidlno, o bod více nastřádaly celky Nemyčevsi a Kocbeří.

I. B třída - B

Na špici tabulky se s devatenácti body drží Opočno, přestože o víkendu doma padlo na penalty s Malšovicemi. O dva body zpět má překvapivě nováček z Kosiček. Na šestnácti bodech je kvarteto mužstev z rychnovského okresu – Solnice, Přepychy, Javornice a Lípa nad Orlicí.

Dole se zatím topí dvoubodové Doudleby nad Orlicí, které mají čtyřbodovou ztrátu na tandem Albrechtice nad Orlicí – Meziměstí. Sedm bodů posbíraly týmy Českého Meziříčí a Předměřic nad Labem.

Zajímavost: Víkend nabídl střet elitních kanonýrů
Duel Vysoká n. L. vs. Kostelec n. O. byl nejen soubojem kvalitních týmů, ale i dvou nejlepších střelců krajského přeboru. Na straně domácích se dvěma góly blýskl Jan Pražák (celkem 13 branek), hostující Roman Zajíček tentokrát vyšel naprázdno (celkem 10 branek). Utkání dopadlo nerozhodně 2:2, v penaltách byli úspěšnější domácív poměru 6:5.