Osmadvacetiletý útočník nastřílel v krajském přeboru osmnáct branek, což je velmi slušný počin. Stačilo mu na to patnáct zápasů.

„Tolik branek jsem za svoji kariéru po polovině sezony ještě nikdy nedal,“ proneslv únorovém rozhovoru pro Deník. „Je to díky skvělým spoluhráčům, kteří mě nacházejí v šancích a já jejich výbornou práci dokončujiv podobě gólů. Vím, že těch branek mohlo být ještě více, kvůli řadě neproměněných šancí. Pořád mám na čem pracovat,“ pokračoval.

Hofman je v nejlepších fotbalových letech, zkušeností už má také na rozdávání. Prošel mládežnickou základnou FC Hradec Králové, nějaký čas působil na Olympii, mihl se v Živanicích a zahrál si rovněž nižší soutěž v Německu. Teď válív Libčanech, kde ho trénuje jeho otec Jiří.

Ondřej Němec.
Tipérem JAKO okresního přeboru pro 1. kolo je Ondřej Němec, trenér Malšovy Lhoty

Míření do černého je jeho oblíbenou disciplínou. „Góly dávám rád, dodávají mi potřebné sebevědomí a energii,“ přiznává.

Preferuje individuální úspěchy nebo týmové výsledky? Obojí. „Jsem útočník a útočník je na hřišti od toho, aby dával góly a pomáhal týmu, když se mu zrovna nedaří, nebo se hraje těžký zápas a tým spoléhá právě na jeho branky. Samozřejměve finále je potom úplně jedno, kdo ten gól vstřelí, hlavně že se vyhraje, nebo se alespoň seberou body soupeři,“ má jasno Michael Hofman.

Bude se mu střelecky dařit i v nadcházející sezoně 2020/2021, která právě začíná?

Jen pro doplnění, nejlepším střelcem celého kraje v rámci okresních soutěží byl v nedohrané sezoně 2019/20 Martin Nun z Kratonoh. Dvaačtyřicetiletý útočník nastřílel ve IV. třídě okresu Hradec Králové 28 branek.