Stoprocentní bilanci mají po třech zápasech Solnice a Červený Kostelec. Nováček doma ve šlágru přetlačil Polici 1:0 trefou Jaroše z 86. minuty. „Bylo to o jednom gólu. My jsme ho vstřelili, hosté i díky dvěma excelentním zákrokům našeho gólmana Hůlky ne,“ řekl solnický kouč Pavel Potužník.

Trutnovský trenér Vladimír Marks během víkendového derby v Náchodě.
Náchodský Krejčík: Že jsme čtyřikrát po sobě nedali gól? Zřejmě to není náhoda

Červenokostelečtí si rovněž připsali nejtěsnější možnou výhru, ovšem cesta k ní byla hodně složitá. Když v 58. minutě vstřelil hostující Jičín gól na 0:3, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem domácí brzy snížili a v závěrečné desetiminutovce třemi brankami dokonali velkolepý obrat. Rozhodující branku měl na svědomí v 92. minutě veterán Karel Havlíček (53 let).

Gól v poslední vteřině zápasu

„Z 0:3 na 4:3 v poslední minutě utkání, co víc si přát. Děkujeme fantastickým divákům, kteří nás k tomu dotlačili,“ uvedl Pavel Barták, vedoucí vítězného mužstva. „Vést 3:0 a prohrát, to mrzí hodně, notabene gólem v poslední vteřině z posledního rohu,“ smutnil jičínský trenér Petr Beneš.

Premiérovou ztrátu zaznamenal největší favorit soutěže, hradecká Slavia. Sešívaní nedokázali skórovat v městském derby na půdě Třebše, prohráli penaltový rozstřel a v závěru zápasu byl navíc vyloučen klíčový stoper Tomáš Kabeláč.

NEJLEPŠÍ KANONÝŘI:
4 – Hartman (Chlumec B);
3 – D. Hlava (Č. Kostelec), Pečenka (Hořice), Pavlíček (Solnice), Novotný (Týniště).

„V neděli se hrál v Třebši Fotbal. Nasazení obou týmů bylo abnormální a sneslo by i kritéria vyšších soutěží. Remíza byla spravedlivá. V penaltové loterii jsme i díky gólmanovi, který penaltu dal a dvě chytil, byli úspěšnější a favorita přeboru tak obrali o hodně cenné body,“ pronesl Vlastimil Krykorka, vedoucí třebešského týmu.

I okresní derby Rychnov vs. Dobruška skončilo smírně, ovšem 1:1 a rozstřel zvládli lépe domácí. Zápasové góly padly v 8. (hosté) a 9. minutě.

A do třetice remíza a rozstřel. Chlumecké béčko plichtilo s Hořicemi a v penaltách získalo druhý bod. „Se dvěma body musíme být tentokrát spokojeni, tři jsme si nezasloužili,“ má jasno chlumecký lodivod Richard Vlášek.

Doma se příliš nedařilo. Z dvojice krajských týmů bodoval pouze Chlumec.
Z dua doma bodoval jen Chlumec, rezerva Votroků nestačila na exdruholigové Ústí

Nejvýraznější vítězství si o víkendu připsala Jaroměř, která si otevřela střelnici v Kostelci nad Orlicí (7:2). „V Kostelci se nám dlouhodobě nedaří, a proto jsme chtěli tuto skutečnost změnit. To, že se nám to podaří tímto hokejovým výsledkem, jsme však nečekali. Tři body nás mimořádně těší,“ radoval se jaroměřský trenér Miloš Exnar.

Posílený mančaft Vysoké se až na třetí pokus dočkal bodového zisku a bylo z toho domácí vítězství s nováčkem z Týniště (3:2). V domácím dresu se trefily i velké předsezonní akvizice Milan Ujec a Lukáš Müller.

Vysoká i Libčany výhry potřebovaly

„Potřebovali jsme vyhrát, to se povedlo, proto panuje spokojenost,“ poznamenal vysocký kouč Radek Hrubý.

Premiérové body v nové sezoně zapsaly rovněž Libčany. Kohouti je proti Vrchlabí (2:0) vybojovali až v závěru zápasu, neboť skórovali v 76. a 83. minutě.