Pečenka zazářil a drží Hořice v boji o záchranu

První krok fotbalisté Hořic zvládli, když na domácím hřišti v Probluzi vyhráli 6:2 na Sobotkou. Pěti brankami se v utkání blýskl kanonýr domácích Jiří Pečenka, který zaznamenal v sezoně už 21 branek. Přesto Hořice nemají záchranu ve svých rukou, v posledním kole potřebují získat více bodů než Dobruška. „Bohužel ani 36 bodů nestačí na záchranu a tak se rozhodne až příští týden,“ uvedl vedoucí mužstva Hořice Josef Vydra.

Dobruška zvládla souboj s Jičínem a drží trumfy

Dobruška dokázala na domácím hřišti přehrát mlaďounký celek Jičína 2:0. „Velmi mladý tým vedený zkušeným trenérem v roli stopera byl vyrovnaným soupeřem ve středu pole, ve finální fázi jsme byli úspěšnější my a získali jsme tak důležité body,“ hodnotil trenér Dobrušky Miloš Killar. Díky tomu má jeho tým náskok jednoho bodu na Hořice a před posledním 30. kolem drží všechny trumfy.

Rychnov nezaváhal, vypadá to na zdárný konec

Fotbalisté Rychnova se proti Vrchlabí na domácím hřišti trápili. Do vedení je sice poslal ve 34. minutě kanonýr Počtýnský, jenže pojistku se Rychnov přidat nedařilo. Až v 87. minutě se prosadil Zajíček a na konečných 3:0 zvýšil střídající Vavera. „Vzhledem k ostatním výsledkům jsme potřebovali nutně vyhrát, což hráčům na hřišti svazovalo nohy, naštěstí se nám to po boji povedlo,“ řekl předseda oddílu Rychnova Václav Brůžek.

Slavia skolila Libčany

Dobrou jarní formu potvrdila hradecká Slavia, která na domácím hřišti porazila 5:2 už jasného vítěze soutěže Libčany. Hattrickem se blýskl kanonýr domácího celku Jiří Řezáč.

Spousta šancí, přesto v Bělohradě rozhodl jeden gól

Tým Lázní Bělohradu hostil na domácím hřišti Kostelec nad Orlicí, v utkání plné šancí se dokázal pouze v 89. minutě prosadit hostující Ježek, který rozhodl o výhře Kostelce 1:0. „Málo vídaně utkání plné šancí na obou stranách, nejvíce vynikli spalovači a brankáři,“ uvedl trenér Kostelce Milan Petřík.

Borec kola
Útočník Hořic Jiří Pečenka zaznamenal v zápase proti Sobotce pět branek, pomohl týmu k výhře 6:2, navíc Hořice stále drží šanci na záchranu. Zasloužený borec kola.

Výrok kola
„Naše malé schopnosti a zkušenosti nás brzdí v cestě za lepšími výsledky.“
(Miroslav Jeník, trenér Jičína, po prohře 0:2 na hřišti Dobrušky)