Branky padali až po změně stran. Nejprve byl ve 47. minutě faulován dvacet metrů před brankou Míka hostujícím kapitánem Lelkem. Domácí fotbalista se sám ujal exekuce trestného kopu a udělal skvěle, protože míč napálil nechytatelně do šibenice – 1:0.

Pojistku přidal sedm minut před koncem hlavičkou Haken, když si naběhl na přesný centr Saala – 2:0. Bylo jasné, že všechny body zůstanou na Jičínsku.

„Budu za všechny z nás upřímný, měli jsme z tohoto duelu velký respekt. Hosté se skvělým organizovaným blokem nás v první půli do ničeho nepustili, to samé se dělo před druhou brankou. Pro trenéry nervy, pro diváky trochu nuda. Po pauze nám vyšly všechny rošády v rozestavení, povedla se střídání a soupeřovu zónu se nám podařilo prolomit,“ zhodnotil pak kouč Železnice Vladimír Blažej.

Jeho tým je před posledními třemi koly na druhém místě tabulky I. A třídy, zatím nasbíral 57 bodů. První Vysoká nad Labem má téměř nedostižný sedmibodový polštář. Jenže třetí Kostelec nad Orlicí ztrácí jenom tří bodíky a je jisté, že o druhé postupové místo se strhne pořádná mela.

Sokol se postupně představí ve Stěžerách, následně naposledy doma přivítá Třebechovice a ročník zakončí ve Vysoké nad Labem. Do toho ho příští středu čeká pohárové finále proti Solnici. Program rozhodně náročný.

Železnice - Nové Město nad Metují 2:0

Fakta - branky: 47. Míka, 83. Haken. Rozhodčí: Šťastný – Fryš, Janota. ŽK: 1:1. Diváci: 152. Poločas: 0:0.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...