Dvěma zápasy ve středu pokračuje MOL Cup. V rámci prvního kola přivítá divizní Náchod velmi atraktivního soupeře a to druholigovou Viktorii Žižkov. Utkání se hraje v Bělovsi od 17.30 hodin. O půl hodiny později začne v Trutnově zápas předkola, kde domácí tým hostí Přepeře. Pokud by se povedlo Trutnovu přes třetiligového nováčka přejít, čekal by ho v prvním kole rival ze Dvora Králové nad Labem.

Fotbalový svátek v Náchodě

Zaslouženou výhrou 3:0 nad Horky nad Jizerou si náchodští fotbalisté vybojovali právo vyzvat druholigovou Viktorii Žižkov. A pro klub z divize je to rozhodně velký svátek, když změří síly s profesionálním týmem. Nebude u toho chybět ani nová posila Jakub Petřík, který do Náchoda zamířil z FC Hradec Králové.

„Kvůli škole v Brně jsem nemohl v Hradci pokračovat, proto jsem hledal různé varianty a nakonec jsem se rozhodl pro Náchod. Většinu kluků jsem znal, což hrálo velkou roli,“ říká před dnešním prestižním duelem devatenáctiletý záložník.

Ten po konci angažmá v Hradci hledal kluby i v Brně, nakonec však zamířil do Náchoda. „V červnu jsem navíc s klukama byl na Region's Cupu, kde jsem viděl, že divize je kvalitní soutěží,“ uvedl Jakub Petřík.

V cestě za vysněným zápasem stály v předkole Horky nad Jizerou, ale po dobrém výkonu si Náchod postup s přehledem vybojoval (3:0).

Kam na fotbal
MOL Cup, středa, 17.30: Náchod – Viktoria Žižkov (1. kolo), 18.00: Trutnov – Přepeře (předkolo).

„Myslím, že naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Horky měly za celý zápas jedinou šanci. Jinak jsme celé utkání hráli my. Měli jsme dva pokutové kopy, které podle mě jednoznačně byly, ty nakonec rozhodly o celkem jasném vítězství,“ vrátil se k sobotnímu zápasu Petřík.

A jak se jeden z nejmladších hráčů v sestavě Náchoda těší na konfrontaci s tradičním pražským klubem?

„Moc se na to se spoluhráči těšíme, je to pro nás odměna za dobře zvládnutý zápas v předkole, už předtím jsme věděli, o co hrajeme, byli jsme hodně motivovaní a zvládli jsme to. Doufáme, že nás fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu,“ těší se Petřík na duel se Žižkovem.