Královéhradecký kraj – Dalším kolem pokračoval krajský přebor Královéhradeckého kraje.

Matějka řídil výhru Police v Hořicích

Zcela zaslouženě si odvezli fotbalisté Police nad Metují výhru z hřiště hořické Jiskry. Dvě branky při výhře 6:1 zaznamenal kanonýr Matějka. Hosté rozhodli už do poločasu, který vyhráli jasně 4:0. Diváci v Hořicích viděli i dvě červené karty, nejprve ji obdržel v 83. minutě domácím Havelka, v 87. minutě musel předčasně do sprchy i hostující Franc, jenž dostal druhou žlutou.

„Utkání jsme perfektně zvládli v produktivitě. Pochvala pro celý kolektiv i fanouškům za podporu. Nyní nás čeká náročný týden a červená karta Pavla France je jedinou kaňkou za dnešním zápasem,“ zhodnotil za hosty Karel Klimeš.

Fortuna národní liga: FC Hradec Králové vs. Vlašim
Vrátil jsem se, abych něco ukázal, říká útočník Dvořák

Dobruška překvapivě loupila v Hradci

Největším překvapením kola se rozhodně stalo vítězství Dobrušky na hřišti hradecké Třebše. O vítězství hostujícího celku rozhodl jedinou brankou Bohuňovský. Dobruška tak vybojovala druhé vítězství v sezoně. Naopak ambiciozní Třebeš se trápí.

„Na na celém týmu leží těžká deka. A nepodařilo se nám ji setřást ani proti Dobrušce. Přitom by k vítězství stačil alespoň průměrný výkon. Nestalo se. Proto se musíme semknout a z těch fekálií se co nejdříve vyhrabat,“ uvedl vedoucí mužstva Třebše Vladimír Krykorka.

Řezáč řádil, hattrickem skolil Rychnov

Hradecké Slavii se na začátku sezony daří. V právě uplynulém kole porazila na domácím hřišti Rychnov nad Kněžnou 3:1. Pod výhru se největší měrou podepsal sniper Řezáč, jenž se postaral o všechny branky domácího celku. Za Rychnov už pouze v druhém poločase snižoval Jedlinský. „První poločas vyzněl v náš prospěch a do šaten jsme šli s dvoubrankovým náskokem. Po třetí brance Řezáče v úvodu druhé půle bylo prakticky o vítězi rozhodnuto, soupeři jsme dovolili pouze zkorigovat výsledek,“ řekl vedoucí mužstva hradeckého celku Milan Krempa.

Zásadním vodítkem, které naznačovalo přítomnost zdraví ohrožujících látek, byl způsob skladování. Kontejnery byly umístěny v zadní části zahrady za roubeným domkem a překryty slámou, znepokojivé bylo i info uvedené na štítcích ((bezp. značky, UN kódy).
Za neoprávněně uložené barely mohou provinilci až na pět let za mříže

Další debakl! Červený Kostelec je v krizi

Po třetí v řadě prohráli fotbalisté Červeného Kostelce stejným výsledkem 1:6. Tentokrát na domácím hřišti nestačili na rezervu Chlumce nad Cidlinou. V hostujícím dresu se dařilo především Janu Labíkovi, který nasázel hattrick.

„Prohrát po třetí v řadě stejným výsledkem a navíc debaklem hovoří za vše. Nic se nedaří, dostáváme laciné góly, pak se těžko dá se zápasem něco dělat. Hosté vyhráli zaslouženě, předvedli velmi kvalitní kolektivní výkon,“ viděl utkání trenér Červeného Kostelce Robert Hanuš.

Vladimír Machek