Nový Bydžov nadělil Polici „kanára“

Vynikající začátek sezony prožili v Polici nad Metují, když úvodní tři zápasy vyhráli. Jenže o víkendu přišla studená sprcha. Nový Bydžov rozstřílel nováčka na jeho hřišti vysoko 6:0. A to už o poločase zaznamenal pět branek. Hattrickem se blýskl kanonýr Holec. „Tohle utkání pro nás byla lekce z rychlosti, důrazu a jednoduchosti. Přesto jsme rádi za takový zápas, poněvadž nás může posunout dále. Jen více takových soupeřů,“ uvedl asistent trenéra Police nad Metují Lukáš Lorenc.

Pečenka vystřelil Jiskře tři body

Souboj týmů, které loni bojovali o záchranu mezi Dobruškou a Hořicemi, rozhodl jediný gól. Po změně stran ho zaznamenal hořický snajpr Jiří Pečenka.

„Těchto bodů si vážíme, ale výkon do dalších zápasů musíme zlepšit,“ uvedl vedoucí mužstva Hořic Josef Vydra. Jiskra zažívá povedený vstup do soutěže, když má na svém kontě po čtyřech kolech sedm bodů.

Jičínské trápení pokračuje

Před sezonou výrazně obměnili kádr a je to znát. Jičín je po čtyřech kolech bez bodu. Naposledy prohrál na domácím hřišti 1:4 se silnou Třebší. Jičín trápí především defenzíva, když obdržel už 15 branek, nejvíce ze všech týmů. „Nepropadáme panice, musíme však přidat body, aby se nám soupeři nevzdalovali,“ ví trenér Jičína Pavel Obermajer.

Souboj Kostelců pro ten Červený

Červený Kostelec dokázal na domácím hřišti přehrát Kostelec nad Orlicí 2:0. Pro domácí jde o druhou výhru v řadě, naopak hosté se krčí u dna tabulky, když na první body stále čekají. „Byli jsme opět aktivnější, vytvářeli jsme si šance, ale máme problém s jejich proměňováním. Zasloužené vítězství,“ hodnotil trenér Červeného Kostelce Petr Liška.

Kohouti přehráli nováčka z Černilova

Libčany jsou už zase na vítězné vlně. V Černilově vyhrály 3:1 a přidaly třetí výhru v řadě.

„Domácí sice byli aktivní, ale vyhráli jsme zaslouženě nejen na šance, ale i na skóre,“ viděl utkání sekretář Libčan František Bárta. (vlk)

HVĚZDA KOLA: Martin Holec (Nový Bydžov). Hlavně jeho zásluhou rozstřílel Nový Bydžov dosud neporaženou Polici nad Metují 6:0. Holec zaznamenal do 42. minuty hattrick, do poločasu bylo skóre 5:0 a bylo rozhodnuto.

VÝROK KOLA: „Velmi kvalitního soupeře, což dokazoval celé utkání, se nám podařilo překonat dvakrát z rychlých protiútoků.“ Roman Fictum, vedoucí mužstva Vrchlabí po výhře 2:0 nad Kratonohy.