Té zprávy se musel obávat snad každý fanoušek Spartaku Police nad Metují. Místní fotbalisté prožili fantastický soutěžní ročník 2023/2024 a na jeho konci zvedali pohár pro vítěze Votrok Krajského přeboru.

Obrovskou zásluhu na úspěchu měl útočník Damani Camara. Osmadvacetiletý borec přišel do klubu po druhém kole. V té době se Spartak krčil na jedenáctém místě tabulky a se dvěma remízami na kontě rozhodně nepřipomínal tým s ambicemi na postup do divize.

close Druholigový Varnsdorf se stává novou adresou osmadvacetiletého útočníka z Ohia Damaniho Camary. Prosadí se borec v celostátní soutěži? info Zdroj: archiv Deníku zoom_in Druholigový Varnsdorf se stává novou adresou osmadvacetiletého útočníka z Ohia Damaniho Camary. Také fanouškům Spartaku bude kanonýr hodně scházet. Jenže příchod nového útočníka z Ohia zcela otočil kormidlem. Nováček v týmu se trefil v jedenácti duelech v řadě, ve třech případech zaznamenal hattrick a přibrzdila jej až bezbranková remíza na hřišti exdivizního Náchoda.

Nakonec Camara v sezoně nastřílel úctyhodných 41 branek, druhého v pořadí Marka Vítka ze Solnice za sebou nechal z propadech osmnácti tref!

„Přišel k nám do klubu bez velkých prohlášení, už po prvním tréninku ale bylo jasné, že z Ohia přiletěl diamant ryzosti nevídané. Spolu s celým týmem a našimi fantastickými fanoušky dovedl Spartak až na vrchol krajského přeboru. Tento úspěch bude navždy zapsán zlatým písmem v historii našeho klubu,“ okomentoval Camarovo působení v Polici nad Metují oddíl, ve kterém se šikovný útočník zapsal do podvědomí nejen fotbalových klubů z východočeského regionu.

Dycky Spartak: Police dávala fotbalovou lekci - jak na hřišti, tak i v hledišti | Video: Tomáš „Boban" Šolc

Důkazem budiž fakt, že střeleckou produktivitou hráč zaujal i druholigové skauty a nyní po jediné sezoně strávené v Polici odchází do přípravy s Varnsdorfem.

„Pevně věříme, že svoje umění předvede i tam. Dame děkujeme za vše, nikdy na tebe nezapomeneme! Hodně štěstí a v Polici jsi vždy vítán,“ stojí dále v prohlášení klubu na sociálních sítích.

Jednačtyřicet branek Camary znamenalo pro tým Spartaku více jak třetinu celkové střelecké produkce. Mimo to se útočník gólově prosadil také v duelech Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje a v okresní soutěži za B mužstvo. Celkem tak stihl tref dokonce 46 ve dvaatřiceti zápasech!


Načítám tabulku ...

V nadcházejícím ročníku bude hrát klub z Police nad Metují divizní soutěž, v ní se ale bude již muset obejít bez branek svého letos elitního střelce.