Výsledky předposledního kola Fortuna Divize C vyslaly do Královéhradeckého kraje nemilou zprávu. Celostátní soutěž opouští hned dva reprezentanti regionu, když rivala z Náchoda po porážce v Letohradě s jistotou doplní tým Dvora Králové nad Labem.

Na podzim Bydžovští (v červeném) v Dobrovici prohráli. Teď soupeři porážku vrátili.
VIDEO: Důležitý krok k záchraně. Černou sérii nováčka ukončily dvě trefy Holce

logo Královéhradeckého KFSlogo Královéhradeckého KFSZdroj: denik.czZnámy tak jsou rázem počty sestupujících z krajských soutěží a pro řadu oddílů jde o malou katastrofu. Tento přehled navíc počítá s tím, že divizi neopustí celek z Nového Bydžova, který ještě záchranářskou jistotou neoplývá a teoreticky může sestoupit i ze třinácté příčky.

Rozpis soutěží pro tento ročník hovoří o tom, že v případě sestupu dvou „našinců“ z divize opustí M GROUP CZ Krajský přebor trojice mužstev. Kostelec nad Orlicí a Vrchlabí mají osud zpečetěn už dlouho, přidá se k nim však ještě jeden klub.


Načítám tabulku ...

Nejzajímavější duely závěrečných dvou víkendů v KP – 16. kolo: Libčany – Police n. M., Jičín – Dobruška. 30. kolo: Jičín – Vysoká n. L., Červený Kostelec – Hořice.

A dvě kola před koncem jich je ohroženo hned sedm! Nejhůře na tom jsou s 36 body Libčany, stejně jich nasbíral Červený Kostelec, ten má ale neodehraný duel k dobru. 39 bodů má trio Jičín, Hořice, Dobruška a pouze o jeden více Police nad Metují a Vysoká nad Labem.


Načítám tabulku ...

Podobně je na tom momentálně AM GNOL I. A třída. Také v ní jsou dva sestupující známi. Rezervu Náchoda po víkendovém debaklu v Lázních Bělohrad doplnila Sobotka a velmi zle se dvě kola před koncem dýchá fotbalistům Lokomotivy Hradec Králové. Ta s 28 body na nesestupovou třináctou pozici ztrácí pět bodů, ke všemu ji čekají dva silní soupeři z čela tabulky (Roudnice a Česká Skalice). V mírné nejistotě zůstávají Třebeš B, Nové Město nad Metují a Broumov (všichni 33 bodů), zcela zachráněn není ani tým Třebechovic pod Orebem (34), který má s Lokádou horší vzájemnou bilanci (3:2, 0:3).


Načítám tabulku ...

Děním ve vyšších soutěžích bude poznamenána samozřejmě také JAKO I. B třída, z jejichž dvou skupin na jaře sestoupí dohromady 6 (!) mužstev. V áčku svůj ortel znají fotbalisté Spartaku Kobylice a k nim se jistojistě přidá minimálně jeden z dvojice Rudník (25 bodů) – Dvůr Králové nad Labem B (27 bodů). Právě tyto dva podkrkonošské celky se utkají v sobotním 26. kole a poraženého už v soutěži nic nezachrání.

Krajský přebor: Jaroměř (modří) - Jičín
KRAJSKÝ FOTBAL: Novobydžovské béčko slavilo postup, v I. A třídě se mění lídr

Kdyby vyhrál Rudník, může se navíc stát, že po víkendu budou k sestupu odsouzeni oba. To v případě, že své domácí zápasy zvládnou jak Dolní Kalná (30), tak Nová Paka (31). Naopak při vítězství dvorské rezervy by vedle zmiňované dvojice mohli mít ještě obavy týmy Nepolis (32) a Jičína B (33).


Načítám tabulku ...

Také skupina B zná jednoho jistého sestupujícího. Je jím i přes sobotní výhru v Opočně aktuálně předposlední Vamberk (21 bodů). Poslední Malšovice mají sice bodů 20, ale středeční dohrávku v Hronově k dobru. O případném třetím sestupujícím může rozhodnout už nedělní souboj jedenácté Lípy nad Orlicí (27 bodů) s dvanáctým Opočnem (26 bodů), ohroženy jsou stále celky Zdelova (28 bodů) a zmiňovaného Hronova (31 bodů).


Načítám tabulku ...

Co se týče horních pater krajských tabulek, pak již jsou známi oba postupující celky z I. B třídy. Skupinu A ovládla rezerva Nového Bydžova, béčko pak Slavia Hradec Králové B. V I. A třídě dál o dvě postupová místa bojuje trio Lázně Bělohrad (66 bodů), Česká Skalice (65) a Železnice (63), krajský přebor dvě kola před koncem vede Solnice (64) před hradeckou Slavií (60).