Rychnov na jaře válí, Jaroměř schytala „bůra“

Už nejsou poslední. Fotbalisté Rychnova nad Kněžnou po zimním posílení týmu zlepšili hru a navíc se jim daří bodovat. Během čtyř jarních kol získali už osm bodů, což je skoro jako za celý podzim. Naposledy porazili Jaroměř 5:1. A bylo to galapředstavení útočníků Jiřího Počtýnského a Romana Zajíčka, kteří oba zaznamenali po dvou brankách. „Velice důležité tři body v boji o záchranu. Skóre je sice vysoké, ale zápas byl dlouho otevřený. Výborný výkon útočného dua Zajíček – Počtýnský podpořený celým týmem,“ chválil předseda oddílu Rychnova Václav Brůžek. Díky tomu Spartak přeskočil v tabulce Lázně Bělohrad a po dlouhých týdnech na dně tabulky už není poslední.

Sobotka doma přetlačila Nový Bydžov

Překvapení se zrodilo v Sobotce, kam zavítal druhý tým soutěže Nový Bydžov. Domácí tým bojující o záchranu vydřel výhru 2:0. V tabulce se posunul na 12. místo. „V současné personální situaci nesmíme koukat na to, jaký fotbal hrajeme, ale na to, jaký účel naše hra splní. Potřebujeme získávat body a tento úkol, přestože proti nám stál velmi kvalitní soupeř, jsme splnili,“ uvedl spokojený trenér Sobotky Ladislav Štrobl.

Hořice se trápí, navíc hrály naposledy doma

Fotbalisté Hořic na jaře nezískali ještě ani bod. Navíc nedali ani gól. Naposledy prohráli doma s hradeckou Slavii 0:3. Tím pádem se propadli už na třinácté místo v tabulce. Jsou namočeni v sestupovém pásmu, navíc po zbytek sezony budou mít mírnou nevýhodu. Díky rekonstrukci hřiště odehrají zbytek domácích zápasů v azylu v Probluzi. Naopak Slavia se na jaře posunula už do středu tabulky a i v Hořicích předvedla velmi kvalitní výkon. „Zápas jsme zvládli po taktické i herní stránce bez výrazných chyb a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil trenér hradecké Slavie Josef Bouček.

Libčanům zachránil výhru střídající Kraják

Velmi zajímavé utkání se hralo v Červeném Kostelci, který hostil lídra soutěže Libčany. A domácí statečně vzdorovali až do samotného závěru, jenže dvě minuty před koncem utkání se prosadil Kraják, jenž rozhodl o výhře hostů v poměru 3:2.

Přestřelka v derby

Dobruška hostila v derby Kostelec nad Orlicí. A po pěkné přestřelce, která skončila 3:3, musely o vítězi rozhodnout až pokutové kopy, v těch byl přeci jen přesnější favorizovaný Kostelec a z Dobrušky si odvezl cenné dva body. „Domácí hráli solidně a věřím, že to zachrání,“ vysekl poklonu soupeři trenér Kostelce Milan Petřík.

Výrok kola:
„Je to sport, poučme se, za týden hrajeme zas.“
(Petr Průcha, trenér RMSK Cidliny po prohře 0:2 v Sobotce)

Borec kola:
Fotbalisté Chlumce nad Cidlinou dokázali vyhrát další utkání. Tentokrát rozstříleli poslední Bělohrad 5:1. Dvěma góly se blýskl záložník Jiří Kučera, který v utkání proměnil i penaltu. Chlumec na jaře válí!