Rychnov jde vstříc záchraně

Další výhru získali fotbalisté Rychnova nad Kněžnou v 26. kole krajského přeboru na hřišti Sobotky, kde vyhráli zaslouženě 3:0. A to i přes absenci stopera Kábrta a v 15. minutě nuceně střídaného kanonýra Zajíčka. Dvěma góly se blýskl Počtýnský a Rychnov se mílovými kroky blíží k záchraně. „Utkání jsme měli jasně pod kontrolou a jenom neproměňování šancí zapříčinilo, že již v poločase nebylo o výsledku zápasu rozhodnuto,“ uvedl předseda rychnovského oddílu Václav Brůžek.

Jaroměř na dně, v Třebši obdržela pět branek

Záchrana v nedohlednu. Takhle krutá je situace pro Jaroměř. Ta se krčí na posledním místě tabulky a nepomohla si ani v zápase na hřišti hradecké Třebše, kde prohrála jasně 2:5. Navíc vstup do utkání byl přímo tragický, když už v páté minutě prohrávala 0:3. Poté se sice hosté zlepšili, ale na body už to nestačilo. „Do zápasu jsme vstoupili tím nejhorším způsobem a domácí nás nemilosrdně potrestali. S přibývajícími minutami jsme byli již třebešskému týmu důstojnějším soupeřem a podařilo se nám výsledek aspoň korigovat,“ hodnotil utkání trenér Jaroměře Miloš Exnar.

Šlágr kola ve Vrchlabí, mistr si odvezl dva body

Vrchlabí hostilo na domácím hřišti už jisté přeborníky z Libčan. Po vyrovnaném utkání, které skončilo 1:1, musel o výsledku rozhodnout penaltový rozstřel. V tom byli lepší hosté a zaslouženě si odvezli dva body. „Vrchlabští nás stejně jako na podzim připravili o bod. Na šance se bohužel nevyhrává,“ uvedl sekretář Libčan František Bárta.

Jiří Cvejn vystřelil Kostelci tři body v Jičíně

Jedinou branku viděli diváci v Jičíně, kde domácí tým hostil Kostelec nad Orlicí. Postaral se o ní hostující Jiří Cvejn ve 20. minutě. Díky ní si hosté odvezli těsné vítězství 1:0. „Byli jsme po zásluze potrestáni, aniž by soupeř předvedl výborný výkon, štve mě náš předvedený výkon,“ zlobil se hrající trenér Jičína Miroslav Jeník.

Borec kola
Útočník Rychnova nad Kněžnou Jiří Počtýnský zaznamenal v zápase na hřišti Sobotky další dvě branky. Díky tomu jeho tým vyhrál 3:0. Počtýnský v posledních čtyřech zápasech vstřelil sedm gólů!

Výrok kola
„Dva body na rovinu bereme s povděkem, protože byly vydřené.“
(Petr Průcha, trenér Nového Bydžova po výhře na penalty nad Slavii Hradec)