Šlágr kola jasně ovládl Nový Bydžov

Souboj o druhé místo se hrál v Novém Bydžově, kam zavítal Kostelec nad Orlicí. Čekalo se vyrovnané utkání, které herně opravdu vyrovnané bylo, ale výsledkem rozhodně ne. Domácí tým vyučil svého soupeře z produktivity a zaslouženě 4:0 vyhrál. Hattrickem se blýskl záložník RMSK Cidliny Zdeněk Ševčík.

„Především jsme rádi, že jsme konečně zvítězili! Byl to ale boj, byť výsledek 4:0 vypadá jednoznačně, vůbec tomu tak nebylo,“ řekl k utkání trenér Nového Bydžova Petr Průcha.

Jaroměřské trápení nebere konce

Ani v dalším utkání se fotbalisté Jaroměře nedokázali zvednout. Naopak si z okresního derby v Červeném Kostelci odvezli debakl 0:7. Domácí tým dokázal bez větších problémů překonávat jaroměřskou obranu. Po dvou brankách zaznamenali hned tři hráči domácích. Jmenovitě Hundák, Čáp a Vejman.

„Jednoznačná záležitost domácího týmu. Výsledek hovoří za vše. Momentálně jsme v hluboké krizi a nejsme schopni hrát se soupeři vyrovnaná utkání,“ hodnotil trenér Jaroměře Miloš Exnar.

Zápas jako na houpačce, Chlumec vyhrál v Probluzi

Zajímavé utkání bylo k vidění v Probluzi, kde hrají domácí zápasy Hořice. Jiskra nedokázala v úvodu proměnit čtyři vyložené šance a byla po zásluze potrestaná. Chlumec totiž od 12. do 27. minuty prosadil hned čtyřikrát a bylo po zápase. Nakonec utkání hosté vyhráli 5:2.

Kvalitní utkání ve Vysoké pro lídra

Nadstandardně kvalitní utkání se hrálo ve Vysoké nad Labem, kam přijel vedoucí celek soutěže Libčany. Po bezbrankové první půli poslal do vedení hosty z penalty Hofman. Libčany následně přidaly dva slepené góly a zaslouženě 3:0 vyhrály.
„Škoda, že se vzhledem k bláznivému počasí nepřišlo na utkání více diváků. S ohledem na promoklý trávník se hrál na této úrovni nadstandardní fotbal na obou stranách,“ uvedl sekretář Libčan František Bárta.

Borec kola
Záložník Nového Bydžova Zdeněk Ševčík zaznamenal ve šlágru 24. kola krajského přeboru hattrick proti Kostelci nad Orlicí. Díky tomu jeho tým vyhrál 4:0 a posunul se na druhé místo tabulky.

Výrok kola
„Srážejí nás vlastní nevynucené chyby a tím inkasované branky.“
(Ladislav Štrobl, trenér Sobotky po domácí prohře 2:4 s hradeckou Slavií)