Šlágr kola jasně ovládl Nový Bydžov

Souboj o druhé místo se hrál v Novém Bydžově, kam zavítal Kostelec nad Orlicí. Čekalo se vyrovnané utkání, které herně opravdu vyrovnané bylo, ale výsledkem rozhodně ne. Domácí tým vyučil svého soupeře z produktivity a zaslouženě 4:0 vyhrál. Hattrickem se blýskl záložník RMSK Cidliny Zdeněk Ševčík.

„Především jsme rádi, že jsme konečně zvítězili! Byl to ale boj, byť výsledek 4:0 vypadá jednoznačně, vůbec tomu tak nebylo,“ řekl k utkání trenér Nového Bydžova Petr Průcha.

Jaroměřské trápení nebere konce

Ani v dalším utkání se fotbalisté Jaroměře nedokázali zvednout. Naopak si z okresního derby v Červeném Kostelci odvezli debakl 0:7. Domácí tým dokázal bez větších problémů překonávat jaroměřskou obranu. Po dvou brankách zaznamenali hned tři hráči domácích. Jmenovitě Hundák, Čáp a Vejman.

„Jednoznačná záležitost domácího týmu. Výsledek hovoří za vše. Momentálně jsme v hluboké krizi a nejsme schopni hrát se soupeři vyrovnaná utkání,“ hodnotil trenér Jaroměře Miloš Exnar.

Zápas jako na houpačce, Chlumec vyhrál v Probluzi

Zajímavé utkání bylo k vidění v Probluzi, kde hrají domácí zápasy Hořice. Jiskra nedokázala v úvodu proměnit čtyři vyložené šance a byla po zásluze potrestaná. Chlumec totiž od 12. do 27. minuty prosadil hned čtyřikrát a bylo po zápase. Nakonec utkání hosté vyhráli 5:2.

Kvalitní utkání ve Vysoké pro lídra

Nadstandardně kvalitní utkání se hrálo ve Vysoké nad Labem, kam přijel vedoucí celek soutěže Libčany. Po bezbrankové první půli poslal do vedení hosty z penalty Hofman. Libčany následně přidaly dva slepené góly a zaslouženě 3:0 vyhrály.
„Škoda, že se vzhledem k bláznivému počasí nepřišlo na utkání více diváků. S ohledem na promoklý trávník se hrál na této úrovni nadstandardní fotbal na obou stranách,“ uvedl sekretář Libčan František Bárta.

Ilustrační foto
Magnet o druhé místo vyzněl jasně pro Bydžov

Borec kola
Záložník Nového Bydžova Zdeněk Ševčík zaznamenal ve šlágru 24. kola krajského přeboru hattrick proti Kostelci nad Orlicí. Díky tomu jeho tým vyhrál 4:0 a posunul se na druhé místo tabulky.

Výrok kola
„Srážejí nás vlastní nevynucené chyby a tím inkasované branky.“
(Ladislav Štrobl, trenér Sobotky po domácí prohře 2:4 s hradeckou Slavií)