Jedno z nejzajímavějších střetnutí víkendu se hrálo v sobotu v Lovčicích, kde má dočasné útočiště chlumecká rezerva. Ta v rámci pětadvacátého kola krajského přeboru přivítala v okresním derby Třebeš.

Domácí měli za sebou šňůru šesti vítězných zápasů, kterou chtěli prodloužit na sedm. A měli k tomu velmi dobře nakročeno, neboť v 52. minutě vedli 2:0 po dvou proměněných pokutových kopech Jana Labíka. „V té chvíli by na nás asi nikdo nevsadil,“ pronesl Vlastimil Krykorka, vedoucí hradeckého mančaftu.

Jenže pak nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Hosté otevřeli hru, vyvinuli aktivitu a výsledkem jejich snažení byly čtyři branky v síti domácího celku. „Hráči Třebše se obdivuhodně semkli a během dvaceti minut utkání otočili,“ poznamenal Richard Vlášek, kouč chlumeckého béčka. „Vítězství nám proteklo mezi prsty, ale je to pro nás zkušenost, i když špatná,“ dodal. „Před našimi kluky smekám,“ doplnil Krykorka.

Lídři doma nadělovali

Vedoucí dva týmy si zastřílely. Suverénní Nový Bydžov zlomil odpor Jičína čtyřmi brankami již v první půli. Výsledek pak pečetili v závěru hosté, kteří si dali vlastní gól. Druhá hradecká Slavia to měla naopak. Poprvé se prosadila až těsně před odchodem do šaten. Zato po změně stran spustila palbu. Hořický brankář lovil balon ze své sítě ještě šestkrát.

Dařilo se i dalším týmům z popředí tabulky. Třetí Police vyhrála v Dobrušce a čtvrtá Jaroměř doma přehrála Červený Kostelec.

Zápasy 25. kola

Chlumec nad Cidlinou B – Třebeš 2:4 (1:0). Branky: J. Labík 2 (obě z pen.) – R. Kuneš 2, Fridrich, Štajer. Dobruška – Police nad Metují 2:4 (0:2). Branky: Bílek, J. Dvořák – Awuku 2, vlastní (Brožek), Klapkovský. Libčany – Vrchlabí 5:0 (3:0). Branky: Mokrý 2, Friedl, Libřický, Tošovský. Vysoká nad Labem – Rychnov nad Kněžnou 2:3 (0:2). Branky: Bělka 2 – Zajíček 2, Jedlinský. Kostelec nad Orlicí – Černilov 4:0 (2:0). Branky: R. Dostálek, A. Hašek, Brandejs, Kytlík. Nový Bydžov – Jičín 5:0 (4:0). Branky: Š. Blažek 3, Drobný, vlastní (Kuncíř). Slavia Hradec Králové – Hořice 7:0 (1:0). Branky: J. Hušek 2, J. Kabeláč, Pečenka, Krotil, Řezáč, Mates. Jaroměř – Červený Kostelec 2:0 (1:0). Branky: Miloš Exnar ml., Gorol.