„Máme přes 400 členů, z toho cirka 300 mládežníků,a šatny už pro spoustu našich týmů nevyhovují,“ říká Martin Zbořil, předseda klubu..

Hráči mají k dispozici jen staré buňky. „Převlékají se v nich týmy od přípravek až po starší žáky a kompletní dívčí fotbal,“ nastínil Zbořil.

Sokol už delší dobu hledal finance, až v minulých dnech pomohl kraj. „Vyvolali jsme jednání s hejtmanem Jiřím Štěpánem, který náš areáli navštívil. V návaznosti na to jsme podali žádost o dotaci a získali jsme dva miliony korun,“ popisuje Zbořil.

Buňkový systém kabinzůstane, jen bude moderní.„Dá se skládat jako stavebnice. Realizace proběhne na dvě etapy, první vyjde na 2,5 milionu korun. Velké poděkování patří panu hejtmanovi Štěpánovi a Královéhradeckému kraji,“ dodal Martin Zbořil.

„Kraj podporuje trenéry fotbalové mládeže a pomáhá i sportovním klubům, aby vylepšily svá zázemí, v nedávné době to byl příklad Rokytnice v Orlických horách. Za poslední čtyři roky jsme takto podpořili sport a tělovýchovu v regionu dotacemi v celkové hodnotě přesahující 152 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.