Pražák pálil ostrými, poté se zranil

Dvě branky zaznamenal v utkání Vysoké s Kostelcem nad Orlicí nejlepší střelec přeboru Jan Pražák. Ale i Kostelec se dokázal prosadit a zápas skončil remízou 2:2. V penaltách byla přesnější Vysoká. Ta však přišla o kanonýra Pražáka, který byl nucen v 90. minutě odstoupit.Podle vedení klubu by to snad nemělo být nic vážného, ale vše je s otazníkem. Pražák totiž už s kolenem dříve laboroval.

Po utkání skončil na lavičce Kostelce nad Orlicí Pavel Krupka, který byl odvolán kvůli neshodám s vedením klubu. Náhrada bude známa během dneška.

Hořice doma řádily

Hned první poločas rozhodl o vítězství Hořic nad nevyzpytatelnou Jaroměří. Jiskra ho totiž vyhrála vysoko 4:0. Jaroměř sice v druhém poločase snížila, ale dvě branky prohře nezabránily. „První poločas jsme sehráli excelentně a konečně nám to tam začalo padat. Druhý poločas jsme pojali příliš exhibičně a i zlepšený výkon hostí znamenal korekci výsledku,“ uvedl vedoucí mužstva Hořic Josef Vydra.

Lídr znovu vyhrál

Libčany stále nenašly přemožitele. Jsou stoprocentní i po zápase v Sobotce, kde dokázaly 2:0 vyhrát. „My jsme převzali otěže zápasu do svých rukou až v závěru prvního poločasu. Přes obranný val Sobotky se procházelo těžce, nicméně první gól dál náš již tradiční střelec Mokrý, výsledné skóre stanovil z pokutového kopu Hubička po faulu na Krejčíka,“ uvedl sekretář libčanského SK František Bárta.

Jičín přehrál Chlumec

Jasnou záležitostí se stalo utkání mezi Jičínem a Chlumcem nad Cidlinou. Jičín i díky hattricku Kocourka vyhrál 4:0 a potvrdil svoji dobrou formu. „Po čtyřech výhrách jsme tvrdě narazili a nutno říci, že naprosto zaslouženě. Domácí nám názorně předvedli, jak umí být fotbal jednoduchý,“ řekl zklamaný trenér Chlumce Martin Firbacher.

Rychnov má první body z venku

Rychnov dokázal poprvé vyhrát za tři body. Povedlo se mu to v Červeném Kostelci, kde výhru 1:0 vystřelil Nožka, což je nová posila posledního týmu.