Na fotbalových trávnících v královéhradeckém okrese se během uplynulého víkendu hrálo druhé dějství nemistrovských soutěží, které pořádá Okresní fotbalový svaz Hradec Králové. Soutěže se hrají turnajovou formou v závěru jara a jsou jakousi náhradou za nedokončenou sezonu amatérů 2020/2021.

Určené jsou nejen pro dospělé, ale také pro mládežnické kategorie. Celkem se organizátorům z OFS Hradec přihlásilo 64 týmů od dospělých až po mladší přípravku. Do mužského klání se zapojilo jedenáct celků.

V minulém týdnu se také hrálo čtvrtfinále Votrok Cupu, které navazuje na rozehraný okresní pohár mužů z podzimu 2020. Postup do semifinále si zajistilo kvarteto Malšova Lhota, Vysoká nad Labem B, Klamoš a Stěžery.

Utkání mužstva Stěžer proti chlumeckému céčku se uskutečnilo v rámci obou soutěží zároveň. A právě stěžerský celek znovu ukázal dominanci v okrese, neboť svému soupeři nasázel devět branek a nebyl tak daleko od pokoření magické desítky.

Devět gólů padlo rovněž na trávníku Kobylic, ovšem tam bylo k vidění podstatně vyrovnanější utkání, v němž nakonec o jedinou trefu těsně zvítězili domácí.

JAKO CUP MUŽŮ

Skupina A – 2. kolo

Stěžery – Chlumec nad Cidlinou C 9:0 (2:0). Domácí si připsali vysoké vítězství, které výrazně navýšili ve druhém poločase. Branky: Faltus 3, Gabriel 2, Formánek 2, Havlíček, Klouček.

Boharyně – Dohalice 1:4 (1:3). Hosté rozhodli o výhře již v první půli. Branky: Málek – M. Lindr 2, Janďourek, Rusyn.

Kobylice – Roudnice B 5:4 (1:1). Po neuvěřitelném druhém poločase, kdy v rozmezí 78. až 90. minuty padlo hned šest gólů, se z výhry nakonec radovali šťastnější domácí. Branky: Brzek 3, Dvořák, Havlíček – Černý 3, Vítek.

Skupina B – 2. kolo

Skřivany B – Nechanice 1:0 (1:0). O osudu tohoto vyrovnaného zápasu rozhodl jediný gól z kopačky kanonýra Schuberta těsně před přestávkou. Branka: 42. Radek Schubert.

Stěžery B – Malšova Lhota 0:1 (0:0). Rovněž v tomto napínavém střetnutí stačil jediný gól na vítězství hostů, a tak tři body putovaly do nedaleké Malšovy Lhoty. Branka: 57. Jan Musil.

Čtvrtfinále

Malšova Lhota – Roudnice B 3:1 (1:0). Branky: Havlena, Stoszek, Dvořáček z penalty – Vlasák.

Nechanice – Vysoká nad Labem B 1:3 (0:1). Branky: Pavel Hochmann (téměř 54 let) – J. Dujsík, Dušánek, Růžička.

Lovčice – Klamoš 1:2 (1:1). Branky: Kafka – Růžička, Doseděl.

Stěžery – Chlumec nad Cidlinou C 9:0 (2:0). Branky: Faltus 3, Gabriel 2, Formánek 2, Havlíček, Klouček.

Vítězná čtveřice mužstev si moc neodpočine, neboť již v tomto týdnu ji čekají boje o finále. Favoritem na pohárový triumf jsou Stěžery.

Program semifinále – středa 9. června, 17.00: Malšova Lhota – Stěžery, Vysoká nad Labem B – Klamoš. (pt, ld)